i7-7500u laptop yüksek sıcaklıklar ardından yavaşladı

Aquaranee

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarıma GTA 5 indirmiştim birkaç gün önce. Bundan önce de oynamışlığım vardı, 30 FPS'te oynatıyordu yeterliydi benim için. Oyunu açtığımda ısınma sorunu olmuştu ve ben de MSI Afterburner'ı açtım. Kontrol ettim, güç planını dengeliye aldım ve oyundan Advanced Graphics kısmından resolutionu 1/2 yaptım. Sorunu biraz düzeltti ama bir süre oynayınca yine ısınma başladı. Öyle 87-90'da sabitte değildi, 78'den bir anda 95'e falan çıkıyordu, hatta 100'ü bile gördüm. Artık oynayamam herhalde deyip çıktım oyundan ve sonraki gün bilgisayarım da aşırı bir yavaşlık başladı. Video bile izleyemiyordum, hep dropluydu. Zaten çok iyi bir bilgisayarım olmadığından dolayı GeForce NOW üyeliği almıştım, oradan bile zar zor bir şeyler oynayabiliyorum. Sizce bilgisayarın donanımına herhangi bir zarar gelmiş olabilir mi? Hem Malwarebytes, hem de Kaspersky'da tam tarama yaptım (Kaspersky yaklaşık 8 saat sürdü) fakat herhangi bir tehditte bulamadı. Bunlar dışında undervolt denemiştim fakat voltaj ayarlarını sıfırlamıştım. Ayrıca formatta attım. Sizce sorun ne olabilir?

Sistem;
Intel Core i7-7500u 2.90GHz
AMD Radeon R7 M340.
8 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı