i7 7500U ve 920M laptopta FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10
Dostum sıcaklıklar tavan yapmış, termal macun yenileyebilir, bilgisayarın altına fan koyabilirsin.

Hüsnü bey şu an laptopun altınta 4 tane fanlı soğutucu var ama ne yazıkki bu soğutucuları aldıktan sonra ömürlü olduğunu öğrendim ve 2 yıl fanlı soğutucu ömürü geçtiği için eskisi gibi iyi soğutmuyor gerçekten fan alırsam vakumlu fan alacağım bunun etkisi daha çokmuş.

Dosya Ekleri

• ebdbf01a-789c-4478-a26a-f97644f2b275.jpg
    ebdbf01a-789c-4478-a26a-f97644f2b275.jpg
    167,4 KB · Görüntüleme: 24
Hüsnü bey şu an laptopun altınta 4 tane fanlı soğutucu var ama ne yazık ki bu soğutucuları aldıktan sonra ömürlü olduğunu öğrendim ve 2 yıl fanlı soğutucu ömürü geçtiği için eskisi gibi iyi soğutmuyor gerçekten fan alırsam vakumlu fan alacağım bunun etkisi daha çokmuş.

Çok tavsiye etmem bunları, hem çok sesli çalışıyorlar hem de işlemciye zarar veriyordu sanırsam.

Kim dediyse iyi sallamış. Laptop bu küçücük şey. Düzenli olarak bakım gerekiyor. İyi bir termal macun + format ile eski günlerine kavuşur. Bir de bütçen varsa RAM'i 16'ya çıkartmanı öneririm.

Görev yöneticisinde attığım screen shotta aldığım fotoğrafta görünmemiş ama fotoğraf dışı olarak disk alanı %99 oluyor bazen oyunlara girdiğimde SSD alırsam ve HDD'yi oyunları yüklemek için kullanırsam acaba yine oyunlar için performans artışı olur mu?
İç temizlik, fan temizliği, termal macun yenilemesi, laptop fanı, uyumlu bir 8 GB RAM ile daha rahat ve akıcı oynarsın. Bir de hocam SSD yoksa kesinlikle SSD almanı tavsiye ederim bütçe varsa. Önerim Patriot 120 GB Burst PBU120GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bütçe yeterse 240 GB'lık daha iyi olur.

Çok teşekkür ediyorum efendim laptop temziliğini ben kendim yapmayacağım çünkü laptop temzilemek sakat iş yapmaya kalkarsam işin içinden çıkamam diye düşünüyorum.

Görev yöneticisinde attığım screen shotta aldığım fotoğrafta görünmemiş ama fotoğraf dışı olarak disk alanı %99 oluyor bazen oyunlara girdiğimde SSD alırsam ve HDD'yi oyunları yüklemek için kullanırsam acaba yine oyunlar için performans artışı olur mu?

SSD oyun performansına etki etmez, sadece daha hızlı okuma yazma hızlarına sahip olduğu için arayüz yükleme ekranlarını vs daha hızlandırır, bu arada hızlandırmak, istediğiniz programları SSD'ye kurmalısınız. SSD aldım HDD'ye kurulu şeylerde hızlansın derseniz o mantık yanlış olur hocam. Ama kesinlikle tavsiye ederim Windows ve birkaç oyun kurarsınız hızı ve hafifliği hissedersiniz.

İç temizlik, fan temizliği, termal macun yenilemesi, laptop fanı, uyumlu bir 8 GB RAM ile daha rahat ve akıcı oynarsın. Bir de hocam SSD yoksa kesinlikle SSD almanı tavsiye ederim bütçe varsa. Önerim Patriot 120 GB Burst PBU120GS25SSDR 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bütçe yeterse 240 GB'lık daha iyi olur.

Çok teşekkür ediyorum efendim bende gerçekten bütçem olursa bunları ön planda tutacağımdan emin olabilirsiniz gerçekten SSD kaynağı arıyordum işimi yaracağını düşünüyorum.

Termal macun ve temizlik yap.
8 GB RAM yetersiz kalmış yanına kesinlikle bir 8 GB daha eklemen lazım. Boş slot yoksa 16 GB RAM almalısın.

Sıfır laptop RAM'i bulmak gerçekten pahalı ve zor o yüzden çevrede 2.el arayacağım büyük ihtimalle (2.tane slot var) 1 tanesi 8 GB RAM tarafından kullanılıyor diğerini bir 8 GB RAM daha koyabilirim.

Sıfır laptop RAM'i bulmak gerçekten pahalı ve zor o yüzden çevrede 2.el arayacağım büyük ihtimalle (2.tane slot var) 1 tanesi 8 GB RAM tarafından kullanılıyor diğerini bir 8 GB RAM daha koyabilirim.

Dual 16 GB RAM iyi olur. Temizlik ve 8 GB RAM yükseltmesini kesin yapın hocam.

SSD oyun performansına etki etmez, sadece daha hızlı okuma yazma hızlarına sahip olduğu için arayüz yükleme ekranlarını vs daha hızlandırır, bu arada hızlandırmak, istediğiniz programları SSD'ye kurmalısınız. SSD aldım HDD'ye kurulu şeylerde hızlansın derseniz o mantık yanlış olur hocam. Ama kesinlikle tavsiye ederim Windows ve birkaç oyun kurarsınız hızı ve hafifliği hissedersiniz.

SSD'yi oyunlara depolamak istemiyorum çünkü SSD'yi ağırlıştıracağını düşünüyorum ömrü kısalabilir belki. Sadece SSD'yi Windows kurarım ve önemli programları (NVIDIA, Intel grafik kartları programları GB.)

Yeni konular

Geri
Yukarı