i7 7700K ve GTX 1080 Ti sistem oyunlarda düşük FPS sorunu

Jimmyy

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen hafta vatandan bilgisayar toplattım ve güçlü bir sistem oldu ama sıkıntılar var. En büyük sıkıntı ise düşük FPS almam.

Sistem Özellikleri:
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1080 Ti
  • İşlemci: i7 7700k
  • Anakart: Asus Prime Z-270
  • RAM: Corsair Vengeance (2x8)16GB

Bir sıkıntı ise monitör de 144 Hz özelliğini kullanamam. Monitör Asus VG248qe ve bazı yerlerde bu monitöre bu ekran kartının alınmaması alınırsa yazık edileceğini okudum. Doğru mudur?

Şimdiden cevaplarınız ve yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz monitör FreeSync teknolojisine sahip. Arkadaşın sistemi Nvidia tabanlı. G-Sync destekli bir monitör daha iyi olacaktır. 1080Ti kart eğer bütçe el veriyor ise pg279q modelini hak ediyor.
G-sync 144 hz monitorler fiyat olarak bir hayli arşa cikiyor diye biliyorum. O yuzden onermedim... Butce varsa istedigi kadar yukseltmekte ozgur tabiki :)

Bahsettiğiniz monitör FreeSync teknolojisine sahip. Arkadaşın sistemi Nvidia tabanlı. G-Sync destekli bir monitör daha iyi olacaktır. 1080Ti kart eğer bütçe el veriyor ise pg279q modelini hak ediyor.

Şöyle bir algı var "ekran kartın Nvidia niye FreeSync monitör alıyorsun, Nvidia G-Sync destekli ondan al." Öncelikle seninde bildiğin gibi FreeSync monitör fiyatına ekstra masraf olarak yansımıyor AMD kartın varsa kullanırsın yoksa çok zararın da yok, G-Sync monitör maaliyeti yükseltiyor para varsa alınır ancak FreeSync yerine al denilecek kadar az fiyat farkı da yok.

Şöyle bir algı var "ekran kartın Nvidia niye FreeSync monitör alıyorsun, Nvidia G-Sync destekli ondan al." Öncelikle seninde bildiğin gibi FreeSync monitör fiyatına ekstra masraf olarak yansımıyor AMD kartın varsa kullanırsın yoksa çok zararın da yok, G-Sync monitör maaliyeti yükseltiyor para varsa alınır ancak FreeSync yerine al denilecek kadar az fiyat farkı da yok.

Kardeşim o zaman ters mantık ilerlesin herkes, öyle şey mi olur. Burada daha akıcı ve sağlıklı platformlar için konuşuyoruz. Nvidia = G-Sync. Amd = FreeSync. Burada bütçe önemli tabi ki illede gidip Nvidia karta G-Sync monitör almak zorundasın. Almaz isen görüntü gelmez demiyoruz.

Sync monitör tabikide fiyatı daha fazla olur çünkü freesync monitörlerde işlemci yokken sync monitörlerde ayriyetten işlemci bulunmakta

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı