i7 7700 sistemde SSD tepki vermiyor

berserkx

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
8x8 16 GB
SSD veya HDD modeli
Samsung Evo 1 TB
Ekran kartı
1050 Ti
Anakart
H110M Pro VD
İşlemci
İntel i7 7700
Merhaba, benim uzun süredir çözümleyemediğim bir problemim var. PC donuyor, bazen mavi ekran hatası verip kapanıyordu. Disk kullanımı aniden sistem boşta olsa bile %100'ü görüyordu. Kapandığında bootlamıyor BIOS ekranına atıyordu. SSD görmesi için kasa açıp farklı SATA slotuna ve PSU'dan gelen boşta olan güç kablosuna takmam gerekiyordu. Çoğu zaman bu tek seferde olmuyordu bile. Bende sorunun SSD'den olduğunu düşünüp bir adet SATA SSD aldm. Anakartım sadece SATA destekliyor. Ancak bu sefer disk kullanımı artmasa bile yine SSD çıkarıyor ya da donuyor açma kapama tuşundan tepki vermiyor PSU anahtarından kapatmak zorunda kalıyorum. Ve BIOS ekranına atıyor. Yine aynı şeyleri yaşıyorum aşağı yukarı. Sisteme yük binmiyor bile 20-30 dakikada bunu yaşıyorum. Farklı SATA kablosuyla da denedim, formatta attım, SSD değişikliğide yaptım sonuç aynı. Sorun hangi parçadan olabilir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanıtınız için teşekkür ederim. Bugün bir tamirciye götürdüm yorumlara bakarak sağolsun yorumlar botlara mı yaptırıldı ne oldu çalışan bilgisayarı verdim çalışmaz şekilde aldm . Direkt ssd bozuk diyor, dedim imkansız. Elimde 3 tane ssd var 3 üde mi bozuk. Aldm ondan başka yere götürdüm. Üst üste windows yüklemiş bişiler yapmış biosun ayarlarını mahvetmiş. Sağolsun düzeltti. Sorun ekran kartının kablosunun çok gergin olmasından kaynaklı kısa devre yaptığını söyledi. Temizliğini vs yapıp verdi şuan her hangi bir problem yok. Hiç bir bileşende de sorun yokmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı