i7 7700 ve GTX 1060 sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

chizkoi

Hectopat
Daha fazla  
Asagidaki gibi bir sistem toplattim, henuz almadim. Anlayan arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim. Ekran kartinda kararsiz kaldim. MSI mı, Asus mu olsun ya da Ryzen? Bir de monitor bilgim olmadigindan o kararsiz birakti beni. Kullanim amacim render bilgisayari olacak, After Effect ve diger Adobe programlarini kullanacagim. En agiri After olacak. Şimdiden tesekkurler.

6CABD18D-35BA-4A04-B7BC-5A83AC6040AE.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
H110 chipset önermiyorum. İşlemciden tam performans alamazsınız.
i7 7700 yerine i7 8700 ve Z370 anakart öneririm. Çekirdek sayısının fazla olması, renderda performansı yükseltecektir.

H110M Anakart alman performans anlamında sana bir şey kaybettirmeyecek, herhangi bir performans kaybı yaşamayacaksın. H110M Gaming fiyatına B150-250 Anakart alınabilir aynı fiyata. Intel işlemci alınacaksa da Coffee Lake modellerine yönelmelisin. Kaby Lake işlemci yerine benim önerim Ryzen serisi olur.

H110M anakartta i7 7700K taksanız bile 4.50 GHz Turbo Boost frekansında en ufak bir performans kaybetmeden sorunsuzca kullanabilirsiniz. Burada etkin rol oynayan H110 olan güney köprüsü değil, işlemci VRM besleme bileşenleri ve yol hızıdır. Kuzey köprüsü zaten işlemcinin içerisinde dahili olarak gömülü ve işlemcinin gerekli kontrolü buradan sağlanıyor. H110M anakartlar bu standartları fazlasıyla desteklediği için tam hız alamama gibi sorunlar asla ve asla söz konusu değildir.

Son düzenleme:
Eskiden anakart işlemci performansını etkiliyordu, fakat günümüzde bu geçerli değil. Arkadaşın dediği gibi H110M fiyatına B150-B250 chipset alınabilir. Ama önerim o sistemi almaman olacaktır. O bütçe ile Coffee Lake sistem toplayabilirsin. Diğer yandan Ryzen sistem toplayabilirsin. Ryzen sistem daha az bütçe ile şuan gördüğümüz sistemi geçecek diye düşünüyorum. Coffee Lake sistem önerme sebebim ise, çekirdek sayılarının artmış olması ve buna benzer şeyler. Araştırmanı isterim :)

Toplam bütçeniz galiba 6645 TL gibi bir rakam. O paraya İ7 8700 + GTX 1080 çok rahat dizilir. Sizin topladığınız sistem çok pahalıya çıkmış.

Aynı zamanda markadan GPU seçilmez. En ucuz markayı alın.

upload_2017-11-12_16-48-8.png

Adobe programları kullanılacak, yüksek bellek veri yoluna ihtiyaç var ve belirtilen anakart 2133 MHz RAM destekliyor. Ayrıca H110 chipsetin veri yolu, B150 ve üstü chipsetlere göre %35-40 daha düşük.
Kullanılan işlemci i7 7700, GTX 1060 kullanılacak. Adobe programlarının da yüksek RAM performansında daha iyi sonuç vermesini ele alırsak, bu tür bir sistemde H110 chipset kullanılmaz.

Adobe programları kullanılacak, yüksek bellek veri yoluna ihtiyaç var ve belirtilen anakart 2133 MHz RAM destekliyor. Ayrıca H110 chipsetin veri yolu, B150 ve üstü chipsetlere göre %35-40 daha düşük.
Kullanılan işlemci i7 7700, GTX 1060 kullanılacak. Adobe programlarının da yüksek RAM performansında daha iyi sonuç vermesini ele alırsak, bu tür bir sistemde H110 chipset kullanılmaz.
İş ağırlıklı yazılımlarda söylediğiniz doğru. Yanlız veri yolu hızını baz alırken güney köprüsünün bus hızını karşılaştırmanız yanlış olmuş. İşlemcinin içerisindeki kuzey köprüsünün bus hızı asıl önemli olan etkendir. Bildiğimiz gibi güney köprüsünün sorumlulukları bellek ve PCI-e yollarını kontrol etmek değildir. i7 7700K'da Kaby Lake serisinin en tepe bus hızı yer almakta. H110 anakartlar i7 7700K'nın saf performansını efektif olarak tam yansıtabilecek bir karttır. Tabi işin içerisine oyun değil de iş ağırlıklı uygulamalar girecekse bu yüksek bellek miktarına ve frekanslarına gereksinim var demektir.

Toplam bütçeniz galiba 6645 TL gibi bir rakam. O paraya İ7 8700 + GTX 1080 çok rahat dizilir. Sizin topladığınız sistem çok pahalıya çıkmış.

Aynı zamanda markadan GPU seçilmez. En ucuz markayı alın.

Eki Görüntüle 266816
Hocam cok tesekkur ederim ilgilendiginiz icin. Ben bu sistem islerinden cok fazla anlamadigim icin danismak istemistim, sag olun cok yardimci oldunuz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı