i7 7700 ve GTX 1060 sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@chizkoi ilk önce ben teşekkür ederim mahcup ediyorsunuz. :)

Pek bir bilginiz olmadığı için söylüyorum topladığım site Teknobiyotik'in "PC Toplama" bölümündendir. Oradan toplasanız biraz daha ucuza geliyor. (normal alışverişe göre.)

Teknobiyotik.com

@chizkoi ilk önce ben teşekkür ederim mahcup ediyorsunuz. :)

Pek bir bilginiz olmadığı için söylüyorum topladığım site Teknobiyotik'in "PC Toplama" bölümündendir. Oradan toplasanız biraz daha ucuza geliyor. (normal alışverişe göre.)

Teknobiyotik.com
Tekrar tesekkur ediyorum bu arada diger arkadaslara da donemedim produksiyon isleri yaptigimdan vakit yaratmakta cok zorlaniyorum size bir kac konuda daha danisabilirim degil mi ?

Tabii ki eğer o konu bu konun dışında ise yeni konu açıp beni etiketleyebilirsiniz. (y)

Asagidaki gibi bir sistem toplattim, henuz almadim. Anlayan arkadaslar yardimci olabilirse sevinirim. Ekran kartinda kararsiz kaldim. MSI mı, Asus mu olsun ya da Ryzen? Bir de monitor bilgim olmadigindan o kararsiz birakti beni. Kullanim amacim render bilgisayari olacak, After Effect ve diger Adobe programlarini kullanacagim. En agiri After olacak. Şimdiden tesekkurler.

Eki Görüntüle 266733
Bence öyle sisteme i7 boşa kaçar. Onum yerine i5 alınabilir ya da biraz daha koyup 1070 alinabilir. Bence çok daha mantıklı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş ağırlıklı yazılımlarda söylediğiniz doğru.
Sistem bu amaçla kullanılacak.
Yanlız veri yolu hızını baz alırken güney köprüsünün bus hızını karşılaştırmanız yanlış olmuş. İşlemcinin içerisindeki kuzey köprüsünün bus hızı asıl önemli olan etkendir.
Chipset dememdeki sebep, H110 anakartların genelini betimlemek. 2133 MHz bellek destekleri mevcut.
Tabi işin içerisine oyun değil de iş ağırlıklı uygulamalar girecekse bu yüksek bellek miktarına ve frekanslarına gereksinim var demektir.
İşin içine oyun girecekse de uygun değil. Zira H110'un sadece 6 PCI-e veri yolu desteği var.

Renderda GPU'dan faydalınacağı için, 6 PCI-e veri yolu ve anakartın 2133 MHz desteği burada en büyük sınırlamadır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı