Çözüldü i7-7700 ve MSI Z270 SLI Plus için Mojave 10.14 Sistem Uyumluluğu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cvhr

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rog Strix Z790-H Gaming WiFi
İntel Core İ7 13700K
Corsair Vengeance 32 GB Ram(2X16)
AMD Radeon RX 6600 XT 8 GB
Merhabalar herkese.
Deneyimlemek istediğim için sistemime macOS kurmak istiyorum fakat böyle bir işleme girişmeden önce sorun yaşar mıyım diye bilgi edinmek istiyorum. Boş yere maceraya atlamaya gerek yok. Durduk yere başımızı ağrıtmayalım. Sistem özelliklerim;
Anakart: MSI Z270 SLI Plus
İşlemci: i7-7700 3.6 GHz OC 4.2 GHz
Ekran Kartı: MSI Radeon RX 5500 XT Mech 4G OC
RAM: Corsair Vengeance LPX 2x8 = 16 GB 3000 MHz DDR4
Disk: Samsung 970EVO Plus 250 GB Ve Seagate Baracuda 1 TB
Wi-Fi Kart: ASUS AX3000 Dual Band Wi-Fi 6 PCI-e Adapter

Bu şekilde. Bilgisi olan arkadaşların ilgisine sunulur. Çok teşekkürler şimdiden.

Çözüm
OpenCore Big Sur kurabilirsiniz. EVO'ya kuracaksanız Firmware güncelliğini kontrol edin. HDD'ye kuracaksanız ağır çalışabilir. Dual Boot isterseniz de bu rehbere bir göz atabilirsiniz:

5500 XT'nin desteği Catalina'nın belli bir sürümü ile geldi, yani Mojave denemenizin bir anlamı yok.
OpenCore Big Sur kurabilirsiniz. EVO'ya kuracaksanız Firmware güncelliğini kontrol edin. HDD'ye kuracaksanız ağır çalışabilir. Dual Boot isterseniz de bu rehbere bir göz atabilirsiniz:

5500 XT'nin desteği Catalina'nın belli bir sürümü ile geldi, yani Mojave denemenizin bir anlamı yok.

Çözüm
Samsung EVO'ya kuracağım sistemi. Big Sur kurabilirsiniz dediniz. Donanımların çalışmaması gibi bir sorun yaşamam, değil mi?

Peki var olan Windows'un yanına kurabilir miyim (Dual Boot olmadan orijinal kurulum olarak) disk sıfırlama gerektirmeden?
Ve son sorum da,
Big Sur kurdum ve yeni bir güncellemesi geldi, bu güncellemeleri alabiliyor muyum?
Cevaplarınız ve ilginiz için teşekkürler :)

Geri
Yukarı