i7-7700'den Soğutucu Çıkıyor Mu?

Intel i7 7700 vs AMD Ryzen 7 1700
Bu konuda pek fark yok demişler, bu konuda niye herkes Ryzen diyor anlamadım:kararsız:

Bende öyle düşünüyorum bilinmedik marka olmasın sabah izlediğim bir videoda PSU yüzünden bütün sistem gidiyordu :(
Dostum sistemini bilinmedik bir PSU ile yaktıracak kadar aptal mıyız? Önerdiğim High Power 600W ile sisteminin yanması gibi bir ihtimal yok. Arkadaşların önerdikleriyle de yanmaz elbette, hepsi güvenilir modeller.

Arkadaşım bu yaptığın fanboyluk. Ryzende en fazla 64Gb ram destekler i7 7700 128 aklıma gelen tek dezavantajı Ryzenin
Birincisi fanboyluk ne demek?
İkincisi Ryzen e daha güçlü bir soğutucu mu gerekiyor? eğer i7-7700 ile aynı ise arasında 100 TL fark var o zaman i7-7700 alanlar 100 TL den mi kaçıyor yoksa bi bildikleri mi var anlamadım kafam karışık.

Arkadaşım fanboy marka tutanlara denir. Hayır aksine intelden daha serin çalışır bu kanıya nerden vardınız bilmiyorum. Yazdıklarımı okursanız neden 1700 tercih ettiklerini anlarsınız i7-7700 4 çekirdek 8 thread Ryzen 1700 8 çekirdek 16 thread ve intele göre daha kolay overclock yapabilirsiniz. Eğer ileriye dönük bir PC topluyorsanız ileride çok çekirdek destekleyen oyunlarda Ryzenin i7-7700'a fark attığını görürsünüz kısacası Ryzen 1700 almalısınız.

100 TL'den kaçmıyorlar, fanboyluk yapıyorlar. Yani takım tutar gibi marka tutuyorlar. Ryzen alıp stok fan ile kullanabilirsin.
fanboyluk dediğiniz benim az önce dediğim asus olursa iyi olur dediğim şey mi oluyor :)
ve Ryzen almaya kalkarsam bu listeden İ7 çıkartmam yeterli mi yani diğer parçalar ile uyumluluk sorunu falan söz konusu olur mu ? ve de Ryzen için hangi anakartı almam lazım

Dosya Ekleri

• kasa.png
    kasa.png
    57,3 KB · Görüntüleme: 94
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı