i7 7700HQ laptopta UNEXPECTED KERNEL MODE TRAP hatası

İşletim sistemi
Windows 10

CCag

Centipat
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
SanDisk X400 M.2 2280 128 GB SSD ve Seagate 1TB
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1050 Ti 4 GB
İşlemci
Intel i7-7700HQ 2.8 GHz
Merhabalar. Yaklaşık 3 gündür aldığım bir mavi ekran hatası hakkında biraz araştırma yaptım fakat elle tutulur bir sonuç alamadım önerilen çözümlerden. WinDbg Preview programını indirip minidump dosyalarımı inceledim ancak pek hakim olduğum bir alan olmadığından pek bir sonuç alamadım. Minidump dosyalarımın drive linkini aşağıda bırakıyorum. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkür ederim. :)

DELL INSPIRON 15 CORE İ7 7700HQ 2.8GHZ-16GB -1TB HDD +128 SSD-GTX1050Ti 4GB (Bilgisayarımın kısaca özellikleri de bunlar. Bildiğim marka model bilgilerini de ilettim.)

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynı hata burda çıkmış bunlarıda deneyebilirsiniz.

• Aşağıdaki komutla CMD'yi yönetici olarak çalıştırın: DISM /online /cleanup-image /restorehealth

• Aşağıdaki komutla CMD'yi yönetici olarak çalıştırın: SFC /scannow

• Tüm sürücüleri güncelleyin

• Memtest86+'yı çalıştırın (bir USB'ye ihtiyacınız var, ISO'yu USB'ye koymak için Rufus kullanın, ardından BIOS'unuzdaki USB'den önyükleme yapın)

• Windows'u yeniden yükleyin

Burdada çözümler var bunları da deneyebilirsiniz.

İyi günler. Tüm dökümler de çöken şey aynı.. NVIDA Ekran Kartı sürücüsü.
DDU ile sürücüsünü temizleyin. Ardından aşağıda paylaşmış olduğum versiyonu kurun.

Ek olarak Disk ile ilgili olabileceğini düşündüğüm birtakım uyarılar var.
HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.

İyi günler. Tüm dökümler de çöken şey aynı.. NVIDA Ekran Kartı sürücüsü.
DDU ile sürücüsünü temizleyin. Ardından aşağıda paylaşmış olduğum versiyonu kurun.

Ek olarak Disk ile ilgili olabileceğini düşündüğüm birtakım uyarılar var.
HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.
Dostum selamlar. Öncelikle desteğin ve ilgin için çok teşekkür ederim. Birkaç saattir dediğin adımları uygulayıp bilgisayarımı denedim ve sanırım problem çözüldü. Kronik olarak belli aralıklarda gelen mavi ekran hatası gitti gibi duruyor. Yeni gelen güncelleştirme ve senin yardımın ile hallettim. Bahsettiğin program ile de hdd ve ssd testlerini yaptım. Drive linkini paylaşıyorum. İlgilenen ve destek olan herkese teşekkür ederim.

@LSD An itibariyle tekrardan mavi ekranı aldım. Dediğiniz ekran kartı güncellemesini belirttiğiniz şekilde sürücüyü silip yaptım. Sadece mavi ekranın görülme sıklığı azaldı. Bahsettiğiniz disk scan görselleri de link olarak aşağıdadır.

Son düzenleme:
@LSD An itibariyle tekrardan mavi ekranı aldım. Dediğiniz ekran kartı güncellemesini belirttiğiniz şekilde sürücüyü silip yaptım. Sadece mavi ekranın görülme sıklığı azaldı. Bahsettiğiniz disk scan görselleri de link olarak aşağıdadır.

Seagate Hard Diskiniz de 810 defa Interface CRC Error Count hatası alınmış. Bu hata anakart ile disk arasındaki bağlantı ile ilgilidir. Farklı bir kabloyla test etmekle başlayabilirsiniz. Sonuçları bekliyorum.

Seagate Hard Diskiniz de 810 defa Interface CRC Error Count hatası alınmış. Bu hata anakart ile disk arasındaki bağlantı ile ilgilidir. Farklı bir kabloyla test etmekle başlayabilirsiniz. Sonuçları bekliyorum.
Merhabalar. HDD'yi anakarta bağlayan kabloyu uzun süredir arıyorum ancak bulamadım. O nedenle deneyemedim. Yine de yardımınız için çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı