i7 7700HQ Turbo Boost'a çıkmıyor

MSI Afterburner ile oyun içi değerler atar mısınız?

Şu anda yüklü değil daha sonra atabilirim ama soğutucuda kullanıyorum, ısınma kaynaklı değil sorunum.
CMD açıp bu komutu girin.

Kod:
powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

• BIOS üzerinden speedshift kapatın.
  • Sıcaklıkların normal olduğuna emin olun.
  • Işlemciye ThrottleStop üzerinden herhangi bir işlem yaptıysanız geri çekin.

Biraz kurcaladım fakat BIOS ayarlarını sıfırladım ve temiz format attım.

Frekansa nereden bakıyorsunuz? Throttle stop gibi uygulamaları kullandınız mı hiç?

HW monitör ve daha öncesi(format öncesi) MSI Afterburner ile bakıyordum. Throttle stop ve quick CPU kullanmıştım ama BIOS ayarlarını sıfırladım ve temiz format attım.
ThrottleStop gibi uygulamada işlem yaptınız mı?

Throttle stop ve quick CPU kullanmıştım ama BIOS ayarlarını sıfırladım ve temiz format attım.

BIOS üzerinde SpeedShift adı altında bir özellik var onu kapatman gerek kesinlikle. Yüksek performans alman gerek güç planını. Ayrıca en önemlisi de ThrottleStop ile yaptığın undervolt ayarlarını sıfırlamalısın. ThrottleStop indir yoksa eğer disable Turbo tikini kaldır, SpeedShift ve SpeedStep tikini de aynı şekilde kaldır. Sorun çözülecektir büyük ihtimal.

1600958206779.png

BIOS üzerinde speedshift adı altında bir özellik var onu kapatman gerek kesinlikle. Yüksek performans alman gerek güç planını. Ayrıca en önemlisi de ThrottleStop ile yaptığın undervolt ayarlarını sıfırlamalısın. ThrottleStop indir yoksa eğer disable Turbo tikini kaldır, speedshift ve SpeedStep tikini de aynı şekilde kaldır. Sorun çözülecektir büyük ihtimal.

Eki Görüntüle 679743

Bu uygulamayı kullanmadan yapmanın bir yolu yok mu? Sürekli oyuna girerken açmak istemiyorum çünkü daha öncesindede burada disable Turbo tikini kaldırarak oyuna giriyordum. Bir de attığınız kod ne kodu açıklayabilirseniz sevinirim.

Bu uygulamayı kullanmadan yapmanın bir yolu yok mu? Sürekli oyuna girerken açmak istemiyorum çünkü daha öncesindede burada disable Turbo tikini kaldırarak oyuna giriyordum. Bir de attığınız kod ne kodu açıklayabilirseniz sevinirim.

Yüksek performans alıyor güç planını programı kullanmadan o kodu girin ve sonra kontrol edin görev yöneticisinden.

Sonuçları bekleyeceğim.

Oyunda iken sonuçlar bu şekilde. Ekran kartı kullanımımda oyun içerisinde düşük bunu işlemciye bağlıyorum yani umarım öyledir, ikinci bir sorun değildir. Oyuna girmeden önce Turbo frekansında çalışıyordu.

Dosya Ekleri

• Görev Yöneticisi 24.09.2020 17_56_42.png
    Görev Yöneticisi 24.09.2020 17_56_42.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 35
  • VALORANT   24.09.2020 17_55_21.png
    VALORANT 24.09.2020 17_55_21.png
    492,2 KB · Görüntüleme: 34
  • VALORANT   24.09.2020 17_56_27.png
    VALORANT 24.09.2020 17_56_27.png
    870,6 KB · Görüntüleme: 33

Yeni konular

Geri