i7-7700HQ ve GTX 1050 Sistem Bannerlord oynarken ısınıyor

berkkati

Centipat
Bannerlord oynarken bilgisyarım aşırı ısınıyor. Oyunu en düşük grafik ayarlarında oynayarak da denedim sıcaklık çok değişmiyor.
Notebookum sistemi de bu şekilde. Intel Core i7-7700HQ 2.80 GHz 16 GB NVIDIA GeForce GTX 1050 4 GB

Bu sıcaklıkları azaltma yolu var mıdır? Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• ASUS ROG Gaming Center 9.04.2020 00_35_47.png
    ASUS ROG Gaming Center 9.04.2020 00_35_47.png
    506,7 KB · Görüntüleme: 156
Son düzenleyen: Moderatör:
Bir gaming laptop için standart değerler sayılır. 5-6 ayda bir fan temizliği ve macun yenilemesi yaparsan senin için daha iyi olur. Bir de ben olsam, fanların manuel ayarları varsa oyuna girerken kendin maksa al. Fanın ömrü belki kısalır ama ara sahnelerde olsun, loading ekranlarında olsun bilgisayarın yine de soğumaya devam etsin.. Fanı 50-60 liraya bulursun da işlemciyi, anakartı 1000-2000 liraya değiştirtemezin(Masaüstü bilgisayarımda dahi bu taktiği uyguluyorum.).. Kesinlikle senin için demiyorum ama burayı okuyan arkadaşlar bu vesileyle anlasınlar. Laptop tavsiyesi istediğiniz zaman bu sebepten ötürü "o paraya masaüstü toplarsın" cevabı alıyorsunuz.. İlk günden son güne sürekli ömrü azalan ve aynı klavyeye, aynı ekran kartı ve işlemciye ve aynı soğutma sistemine sahip olan bir cihaz alıyorsunuz.. Geliştirilme şansı çok az ve donanımsal olarak çok savunmasız bir sistem.. Hepimiz isteriz birer tane canavar laptopumuz olsun atalım sırtımıza okulda, işte, evde, çarşıda, kafede her yerde herşeyi yapalım.. Ama malesef.. Biz özgürlüğümüze kıyıp daha güçlü ve güvenilir cihazlar toplamaya çalışıyoruz.. Herkesin laptop karşıtlığı bu yüzden.. Yine söylüyorum bu sana özel değil, konuya giren tüm laptoperlar görsün diye..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı