i7 7700K aşırı ısınıyor

Bir kolay yöntem var, eski soğutucun duruyorsa üşenmem, takarım dersen, ayarları normale alıp deneyebilirsin. Soğutucudan olduğu anlaşılabilir. Heatsink olsa daha kolay anlaşılırdı ama, sıvı soğutma kullanıyorsun. Yüksek ihtimal soğutucun arızalı gibi. Bir de şu olabilir, termal macunu yenilediğinden beri bu sorun var ise, macunu fazla kullanmış olabilirsin, çok ince kullanmalısın ölçüyü kaçırdıysan bir işe yaramaz ısınır.

Bilgisayar toplanıp teslim edildiği için elimde bir stok fan bulunmuyor.

Bilgisayar toplanıp teslim edildiği için elimde bir stok fan bulunmuyor.

Anlıyorum ama, bu durum da çok fazla yapılacak bir şey yok. Piyasanın en ucuz macunu da olsa bu kadar ısınacağına olanak vermiyorum. Şöyleki i5-6600K ve I8-8400 kasam da bile bu ucuz macunu kullanıyorum ve şu an o macun var aşırı ısınmıyor. Kullandığın macun en azından kötü değil ve macunluk bir sıkıntı yoktur ama, fazla sürdüysen o da sıkıntı yaratabilir. Elin temiz olduktan sonra elin ile de çok ince bir şekil de sürebilirsin. En ucuzunu şu an kullanıyorum çok iddia ettiler senin kullandığın ve ona benzer macunları bana da tavsiye ettiler ben de, daha iyisini dünyanın en iyi termal macununu kryonaut (Thermal Grizzly) markayı pazartesi günü aldım. Boş bir zamanım da ben de sürüp bakacağım bakalım ne kadar etki edecek. Demem o ki ben macuna çok önem vermedim şimdiye kadar ve her türlü beni idare etti ve bu kadar ısınmaması gerekli senin işlemcinin. Bu ara da her iki sistemim de de 480 mmlik radyatör ve ayrıca Custom soğutma kullanıyorum. Radyatörün boyutunu en azından bir tık yükseltmen de daha iyi olacaktır, sonuçta i7 işlemci kullanıyorsun ve overclock yapıyorsun.

Geri
Yukarı