i7 7700k İçin Anakart Seçimi

Makaleler
7
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Havacılık Sektörü
Profil Kapağı
1522248089
Merhaba arkadaşlar.

i7 7700k işlemci için bir anakart almayı düşünüyorum. Fakat aklıma takılan bir soru var. Ben öyle overclock delisi veya uçuk hız aşırtmalar yapan biri değilim. Yaparsam RAM için XMP'yi devreye sokmak ve MSI UEFI BIOS üzerinden O.C genie'yi devreye sokmak veya ASUS'ta easy O.C yapmak olur. Yani frekans veya saat ayarlarıyla oynayan biri değilim. Şimdi sorum şu olacak: Bu şekilde kullanırken nasıl bir Z270 serisi anakart almalıyım? Yani bir ASUS IX Formula alırsam ne kazanırım yada ASUS Z270-A alırsam ne eksiklik yaşarım? Aradaki 1000TL'lik farkı başka yerlerde kullanmak daha mı mantıklı?(RAM veya ekran kartı gibi) Yoksa ROG serisi bir anakart bana neler kazandırır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın gene anlamadığım bir ceza aldım yazamadım. @Jira açıkçası bir bütçe sıkıntım yok sadece boşa para harcamayı istemem. Tercihim Asus'tan yana açıkçası. Sadece kullanmayacağım özelliklere para harcamak gereksiz olur diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı