i7-7700K ile GTX1650 sistem darboğaz yapar mı?

zentaxc

Femtopat
Selam, elimde i7-7700K var, ekran kartımı GTX 1650 güncellemek istiyorum. Fakat internette baktıgım bir sitede işlemci ile ekran kartının darboğaz yaptıgı gözüküyor.
Başka ekran kartımı alayım yoksa sıkıntı çıkmaz mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapmaz. GTX 1650 Yerine GTX 1660 Düşünebilirsiniz.

Ayrıca o baktığın sitede i9 13900K'nın bile RTX 3070 ile darboğaz yaptığını gösteriyor o yüzden tek kaynağın orası olmasın. YouTube'dan benchmarklara veya buradaki gibi forumlara bakabilirsin

Yapmaz. GTX 1650 Yerine GTX 1660 Düşünebilirsiniz.

Öncelikle teşekkür ederim 1660 için bütçem yok. PC builds diye girdigim bir sitede %20 darboğaz yazıyordu. Benim merak ettigim 1650 ekran kartımı aldıgımda YouTube'da izledigim oyun testlerindeki FPS değerleriyle aşağı yukarı aynı FPS değerini alır mıyım?

Öncelikle teşekkür ederim 1660 için bütçem yok. PC builds diye girdigim bir sitede %20 darboğaz yazıyordu. Benim merak ettigim 1650 ekran kartımı aldıgımda YouTube'da izledigim oyun testlerindeki FPS değerleriyle aşağı yukarı aynı FPS değerini alır mıyım?

Evet hocam alırsınız.

O tür sitelere güvenme onlar bilmem neyin tek çekirdek darboğazını vesaire karta göre hesaplıyorlar, yaptıkları hesaplamalar herhangi bir gözle görülebilir darboğaz oluşturmaz, aynı FPS değerlerini alırsınız.

Hocam bu konularda fazla bilgili değilim açıkçası benim derdim yeni nesil oyunları Low grafiklerdede olsa 60 FPS oynayabilmek sizce bu sistemle oynar mıyım?

Evet, biraz daha para bir araya getirebilirseniz GTX 1660 ya da 1660 Super düşünebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı