i7-7700K ile GTX1650 sistem darboğaz yapar mı?

Hocam ikinizede çok teşekkür ederim beni büyük bir dertten kurtadınız iyi geceler

Benim gibi işlemci düşük ekran kartı yüksek bir sistem alırsanız büyük darboğaz yaşarsınız. Ama 7700k 1650'yi rahat rahat besler.

Hocam peki 500 watt bir güç kaynağı yeterli olur dediler sizce 500 watt alayim mi yoksa daha yüksekmi alayım

550-600W alın ileride yükseltme yaparsanız PSU ile uğraşmazsınız.

Benim gibi işlemci düşük ekran kartı yüksek bir sistem alırsanız büyük darboğaz yaşarsınız. Ama 7700k 1650'yi rahat rahat besler.

550-600W alın ileride yükseltme yaparsanız PSU ile uğraşmazsınız.

Hocam bütçem kısıtlı fakat yarın gittigimde 600 wattlık sorarım eğer bütçem yetmezse bu sistemi 500 watt kaldırır mı?

Hocam bütçem kısıtlı fakat yarın gittigimde 600 wattlık sorarım eğer bütçem yetmezse bu sistemi 500 watt kaldırır mı?

Kaldırır. İmzamdaki sistemi 450W rahat besliyor. Ve bazı 1650'lerde güç girişi yok az enerji çekeceği için sorun olmaz benim 6500XT'de güç girişi var ve PSU 450W ama yetiyor

Kaldırır. İmzamdaki sistemi 450W rahat besliyor. Ve bazı 1650'lerde güç girişi yok az enerji çekeceği için sorun olmaz benim 6500XT'de güç girişi var ve PSU 450W ama yetiyor.

Hocam bende şu an GT 1030 ekran kartı var ve oyunlarda FPS'im aman aman düşük değil fakat takılmalar yaşıyorum umarım sistemi topladığımda bu sorun ortadan kalkar.

Hocam bende şu an GT 1030 ekran kartı var ve oyunlarda FPS'im aman aman düşük değil fakat takılmalar yaşıyorum umarım sistemi topladığımda bu sorun ortadan kalkar.

Kalkar hocam benim de bir tek işlemci kaldı bidahaki ay 5500 veya 3600 almayı düşünüyorum çünkü işlemci ekran kartını beslemiyor darboğaz oluyor oyunlarda vs bariz belli ediyor

Yeni konular

Geri
Yukarı