i7 7700K işlemci 80-90 derece oluyor

GoldenAngel

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık olarak bundan tam olarak bir hafta önce termal macunumu değiştirdim. PC'yi aldığımdan beri değiştirmiyordum, yaklaşık 4 yıl.
Değerlere baktığımda çok şaşırdım. Boşken 60 derece, oyundayken 80 derece - 90 dereceye kadar çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-19 at 05.15.13.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-19 at 05.15.13.jpeg
    171,6 KB · Görüntüleme: 185
  • cpu.png
    cpu.png
    696,3 KB · Görüntüleme: 180
  • WhatsApp Image 2020-12-20 at 03.19.40.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-20 at 03.19.40.jpeg
    251 KB · Görüntüleme: 141
Hocam, radyatörün ve fanların olduğu yere detaylı bi temizlik yapman lazım. Çünkü orası şuan hava akışını sağlayamıyor. Bütün fanları ve radyatörü sok iyice bi tozunu al derim ben. Aşağı yukarı tahmin edebiliyorum şuan orada neler olduğunu. Çünkü hakkaten normal değerler değil bunlar.

Hocam, radyatörün ve fanların olduğu yere detaylı bir temizlik yapman lazım. Çünkü orası şu an hava akışını sağlayamıyor. Bütün fanları ve radyatörü sok iyice bir tozunu al derim ben. Aşağı yukarı tahmin edebiliyorum şu an orada neler olduğunu. Çünkü hakkaten normal değerler değil bunlar.

Aynen komple söküp temizleyip takacağım gene problem yaşarsam ekleme yaparım buraya teşekkürler.

Merhabalar, yaklaşık olarak bundan tam olarak bir hafta önce termal macunumu değiştirdim. PC'yi aldığımdan beri değiştirmiyordum, yaklaşık 4 yıl.
Değerlere baktığımda çok şaşırdım. Boşken 60 derece, oyundayken 80 derece - 90 dereceye kadar çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhabalar sorunu çözdüm sayılır fanın devir hızını arttırıp sıvı soğutmanın radyatörünü temizledikten sonra bir sıkıntısı kalmadı ayriyeten dediklerinizi de denedim oldu teşekkür ederim.

Geri
Yukarı