i7 7700K işlemci ısınıyor

aLMost

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar 2.elden bir sistem satın aldım.

Sistemim şu şekilde:
GA-Z270 GAMING anakart.
i7 7700K işlemci stok fan.
8x2 16 GB 3000 MHz DDR 4
750 Ti ekran kartı.

Daha sonrasında fark ettiğim işlemcimin çok fazla ısınması oldu, özellikle fan sesinden anlıyorum. HWM monitörden incelediğim kadarıyla PC boşta iken dahi 50 derecelerde geziyor herhangi bir oyunda CPU'nun %50'sini bile kullanmadığı halde 70*80 derecelere çıkıyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 45

Sistemim şu şekilde:
GA-Z270 GAMING anakart.
8x2 16 GB 3000 MHz DDR 4
750 Ti ekran kartı.

Daha sonrasında fark ettiğim işlemcimin çok fazla ısınması oldu, özellikle fan sesinden anlıyorum. HWM monitörden incelediğim kadarıyla PC boşta iken dahi 50 derecelerde geziyor herhangi bir oyunda CPU'nun %50'sini bile kullanmadığı halde 70*80 derecelere çıkıyor tavsiyelerinizi bekliyorum.
Termal macun yenilemesi, ve kasa bakımı yaparsanız bu dereceler boşta 30-20'lere kadar düşer.

Sistemim şu şekilde:
GA-Z270 GAMING anakart.
8x2 16 GB 3000 MHz DDR 4
750 Ti ekran kartı.

Eğer stok fan ise normal bence 7700K nam-ı değer 'Fırın' bir işlemciye stok fan takıyorsanız normal.

Kasanızı tamamen güzel bir şekilde temizleyin. Size 5-10 derece kazandırıcaktır diye düşünüyorum.
Sistemsel bir sorun olabilir.
Termal macun değişimi gerekebilir.
Termal macun halihazırda iyi durumdaysa yeni bir işlemci soğutucusu alabilirsin.

Sistemim şu şekilde:
GA-Z270 GAMING anakart.
8x2 16 GB 3000 MHz DDR 4
750 Ti ekran kartı.

Daha sonrasında fark ettiğim işlemcimin çok fazla ısınması oldu, özellikle fan sesinden anlıyorum. Hwm monitörden incelediğim kadarıyla PC boşta iken dahi 50 derecelerde geziyor herhangi bir oyunda CPU'nun %50'sini bile kullanmadığı halde 70*80 derecelere çıkıyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

Stok fan kullanıyorsanız değiştirin sıcaklıkların düştüğünü göreceksiniz.

Sistemim şu şekilde:
GA-Z270 GAMING anakart.
8x2 16 GB 3000 MHz DDR 4
750 Ti ekran kartı.

Cevap sorunun içinde gizli hocam. Stok fan+7700K.

Sistemim şu şekilde:
GA-Z270 GAMING anakart.
8x2 16 GB 3000 MHz DDR 4
750 Ti ekran kartı.

Daha sonrasında fark ettiğim işlemcimin çok fazla ısınması oldu, özellikle fan sesinden anlıyorum. Hwm monitörden incelediğim kadarıyla PC boşta iken dahi 50 derecelerde geziyor herhangi bir oyunda CPU'nun %50'sini bile kullanmadığı halde 70*80 derecelere çıkıyor tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sistemin temizliğini ve termal macun değişimini güzelce yapıp bir tane kule soğutucu alırsanız 35 lere düşersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı