i7 7700K sistemde Hogwarts Legacy 80 FPS olmasına rağmen akıcı geliyor

rynxie

Picopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
i7 7700K
Frame Generation modunu Hogwarts Legacy'e kurdum oyun 80 90 FPS ama akıcı değil sanki 40-30 FPS hisettiriyor gibi. Aynı sorunu RDR 2'de yaşadım. Sebebi nedir ya da çözümü var mıdır?

FG'nın en düzgün şekilde çalışması için açmadan önce 60 fps civarı alman lazım. Eğer açmadan önce aldığın fps 30-40 ise pek bir etkisi olmaz.
gösterilen fps yüksek ama 60 fpsden azsa yinede kasarmı diyorsun

Gösterilen FPS yüksek ama 60 FPS'den azsa yine de kasarmı diyorsun.

Şu an oyunu yeniden açtım nativede 52 FPS civarı alıyor DLSS açtıgımda 80'e çıkıyor ama kasıyor gibi hisettiriyor nativede daha akıcı yani.

Gösterilen FPS yüksek ama 60 FPS'den azsa yine de kasarmı diyorsun.

Şu an oyunu yeniden açtım nativede 52 FPS civarı alıyor DLSS açtıgımda 80'e çıkıyor ama kasıyor gibi hisettiriyor nativede daha akıcı yani.

FPS'i 60'a sabitledim fakat değişen bir şey olmadı.

Frame Generation modunu Hogwarts Legacy'e kurdum oyun 80 90 FPS ama akıcı değil sanki 40-30 FPS hisettiriyor gibi. Aynı sorunu RDR 2'de yaşadım. Sebebi nedir ya da çözümü var mıdır?

Arkadaşlar sorunu çözemedim sanırım ama anladığım kadarıyla modla alakalı FSR moduna aldıgımda 70 FPS olmasına rağmen akıcı hisettiriyor şu an FSR ile oynuyorum oyunu.

Son düzenleme:
gösterilen fps yüksek ama 60 fpsden azsa yinede kasarmı diyorsun

FPS'i 60'a sabitledim fakat değişen bir şey olmadı.
FG ve upscaleların oyuna implementasyonu baya önemli bir faktör. Zaten yanlış bilmiyorsam dlss ve fsr özellikle rdr2 için baya sıkıntılıydı. FG modu da bahsettiğin oyunlar için düzgün çalışmıyor olabilir.

Fg ve upscaleların oyuna implementasyonu bayağı önemli bir faktör. Zaten yanlış bilmiyorsam DLSS ve FSR özellikle RDR2 için bayağı sıkıntılıydı. Fg modu da bahsettiğin oyunlar için düzgün çalışmıyor olabilir.

Yani donanımsal bir sorun yoktur herhalde ben sorunu bilgisayarda sandım çünkü.

Geri
Yukarı