i7 7700K sisteme Radeon R9 295x2 vs MSI RX 480

Delal1326

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda kararsız kaldım sizlere danışmak istedim. Kendime yeni sistem topladım.

• i7 7700K işlemci
  • Asus Prime Z270 anakart
  • 16GB 3200MHz RAM
  • 250GB SSD
  • 2 TB HDD
  • 750W 80+ PSU

Ancak arkadaşlar ekran kartı konusunda kararsız kaldım. YouTube'de incelemelere filan bayağı baktım ben aslında kayada koymuştum. Radeon R9 295x2 alacaktım sonradan MSI RX 480'i gördüm aklımı çeldi. Sizce hangisini almalıyım bu sisteme? 4K oyun oynayacağımı belirteyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
R9 295x2 iki adet GPU bulunduruyor. Bu nedenle olduğundan daha fazla güç tüketiyor. Yani bir nevi Crossfire yapıyorsunuz. Bunun yanında eski nesil olduğu için güç tüketimi konusunda pek de iyi değil. Performans olarak 4K'da iyidir ancak alınmaz.

RX 480 ise 4K konusunda yetersiz kalabilir. Bu tür ekran kartları daha çok 1080p'de iyi performans verir. Ekran kartı için tam bütçe söylerseniz daha iyisini önerebiliriz.

Monitör: SAMSUNG 23,5" LC24FG70FQMXUF 1ms(MPRT) 144Hz Quantum Dot Curved
Mönitörüm bu ancak ekran kartı konusunda kararsızın diğer parçalar beni 3-4 sene götürür gibi ekran kartıda öyle olmalı

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı