i7 7700k vs MSI RX 480 sistem tavsiyesi

slevin

Hectopat
Daha fazla  
Ekteki gibi bir sistem satın almayı düşünüyorum, az çok araştırdım ama varsa tavsiyelerinizi almak isterim. Bu konuda çok daha tecrübeli insanlar mevcut sitede. Şimdiden teşekkürler.

19.03.2017 sistem.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ne kadar İntel'ci olsamda Ryzen 7 serisinden almanızı öneriyorum. Buna bağlı olarak anakartınız da değişecek fakat Ryzen seçmek daha iyi olacaktır. Bazı parçalardan kısın GTX 1080 alın 2000TL'ye çok rahat bulunuyor artık. Mesela RAM'ı 8GB'ye düşürün, sonradan bir tane daha 8GB ekleyip yaparsınız.

8GB RAM'e düşmeyin sakın. Acelesi yoksa Ryzen 5'leri bekleyin. Daha ucuz ve daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Pek ben oyun için Ryzen 7 alınmasını önermiyorum nedense. Kullanım amacı çok farklı olduğunu düşünüyorum. Ve bir işlemcide fazla thread olması pekte iyi değil. Bu nedenle Ryzen 5'lerin 6 çekirdek 12 thread işlemcilerinin çok daha ideal olacağını düşünüyorum.

8GB RAM'e düşmeyin sakın. Acelesi yoksa Ryzen 5'leri bekleyin. Daha ucuz ve daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Pek ben oyun için Ryzen 7 alınmasını önermiyorum nedense. Kullanım amacı çok farklı olduğunu düşünüyorum. Ve bir işlemcide fazla thread olması pekte iyi değil. Bu nedenle Ryzen 5'lerin 6 çekirdek 12 thread işlemcilerinin çok daha ideal olacağını düşünüyorum.
Haklısınız fakat RAM sonuçta, her zaman eklenebilecek birşey. Yani Ryzen 7 1800X veya 1700X alırsa uzun sürede daha kullanışlı olacaktır. RAM'dan kıssın biraz R7 alsın bence.

Hocam 8GB RAM çok sınır oldu artık. Çoğu oyunda anlık FPS dropları alabilir. Hemen almasa bile RAM şiştiğinde alır. Kullanıcı sonra "e Ryzen 7'm var niye kasıyor bu oyun?" demesin.

İşletim sistemine 500-600 TL vermenize hiç gerek yok. Tabi ki de korsan önermeyeceğim. Kinguin gibi sitelerde 100 TL'ye kodları bulunuyor. Hem de orijinal. Kalan parayla Ryzen 1700 + GTX1080 alabilirsiniz. :)

Hocam 8GB RAM çok sınır oldu artık. Çoğu oyunda anlık FPS dropları alabilir. Hemen almasa bile RAM şiştiğinde alır. Kullanıcı sonra "e Ryzen 7'm var niye kasıyor bu oyun?" demesin.
Oyunun kasması Ryzen 7'ile ilgili olmazki :) Sonuçta ekran kartı kullanıyor. Üstelik R7'lerde dahili grafik de yok. Bence 3-5 Ay 8GB RAM ile kullansın. Sınır oldu dediğiniz gibi fakat GTA5 bile son ayarlarda Max. 7.5GB civarı harcıyor. Evet belki RAM'ın %95'i kullanılacak fakat sorun olacağınız sanmıyorum. Sonuçta bu parçaların işi çalışmak. Sonradan 8 daha alsın daha mantıklı.

Oyunun kasması Ryzen 7'ile ilgili olmazki :) Sonuçta ekran kartı kullanıyor. Üstelik R7'lerde dahili grafik de yok. Bence 3-5 Ay 8GB RAM ile kullansın. Sınır oldu dediğiniz gibi fakat GTA5 bile son ayarlarda Max. 7.5GB civarı harcıyor. Evet belki RAM'ın %95'i kullanılacak fakat sorun olacağınız sanmıyorum. Sonuçta bu parçaların işi çalışmak. Sonradan 8 daha alsın daha mantıklı.

%100 Yarım saatten sonra takılma yapacaktır :) Bunu sadece GTA 5 ile örneklendirmeyin. Çok oyun var piyasada 8GB üstü kullanan. Yine 7.5GB kullanması sıkıntı. İşletim sistemi çalışmasın mı? :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı