i7 7700k vs MSI RX 480 sistem tavsiyesi

Tam bütçenizi yazar mısınız ?
yaklaşık olarak 8500 tl hocam.

Bu arada MSI RX 480'i seçmemin sebepleri,
1)Fiyatı uygun ve yeni teknolojileri desteklemesi
2)Asus MG248Q'daki Freesync ile oyunlardaki performans artışı.
Yani monitör ile ekran kartı çok uyumlu oldu diye düşünüyorum.

upload_2017-3-20_0-35-45.png

teknobiyotik.com'dan toplandı.

Ekran kartı olarak MSI NVİDİA GEFORCE GTX 1080 ARMOR 8GB OC 256BİT GDDR5X (DX12) PCI-E 3.0 EKRAN KARTI GTX1080 ARMOR 8G OC - incehesap.com
İşlemci soğutucu olarak NOCTUA NH-U12S SE2 775/1156/1366/AM2/AM2+/AM3
Son olarak monitörü de bunu Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı tavsiye ediyorum.

Toplamda 8111TL tutuyor, Windowsu arkadaşlarında belirttiği gibi g2a veya kinguinden key olarak alman daha uygun olur.

Son Vatan ve HB kampanyaları ile daha iyi bir ekran kartı olabilir. İlk mesajda ki sistem fena olmamış.

1800-1900 civarı GTX 1080 bulunabiliyor artık. Oyunlarda grafiğe abanarak ve DSR kullanarak bir şekilde götürür. 100 lira daha ucuz SLI PLUS tercih edebilirsiniz. Optik sürücüye ihtiyaç var mı? 100 lira da oradan atın cebe. Kasada 400 lira bandına inebilirsiniz NZXT S340 Elite Black fena olmaz ama sıvı soğutma önermiyorum pek onun için. Noctua'nın kule fanlarından almayı düşünürseniz olabilir. İşletim sistemini de internetten key olarak satın alın inanılmaz ucuza bulursunuz.

Ryzen şu aşamada pek önermiyorum video edit falan yapmayacaksanız veya beta tester olma hevesiniz yoksa. İşletim sistemine o kadar para vermeyi göze aldığınızı düşünerek öyle AM4 anakartların aylarca sürecek BİOS updateleri ile pek uğraşacağınızı sanmam. Sonra neden fps dropları yaşıyorum diye konu açarsınız.

Konuya direk gireyim okudum bütüm yorumları ve bazı konulara gelelim. Evet Ryzen şuan tam oturmadı ve windows ile ilgili sıkıntılar varmış , AMD tabi iyileştirme yolunda adımlarını attı ama ne kadar sürer ne zaman bir çözüm gelir bilemem. RAM konusuna gelirsek bende 12 GB ram var (3x4) MSI Afterburner'siz oyuna girmiyorum. Ne kadar FPS alıyorum ne kadar RAM gidiyor , ne kadar GPU ısınıyor hepsini görmem lazım. Gerçek anlamda 8 GB'ın üstüne çıkan bir çok oyun gördüm örnek vermek gerekirse (FarcryPrimal,Riseoftombraider) 16 GB çok yerinde bir karar gibi gözüküyor. Ekran kartına gelelim şimdi de, ben hiç Nvidia kart kullanmadım ve çok pişmanım bu konuda neden derseniz gözümü HD 6000 serisiyle açtığım için ilk aldığım kart oydu ve o zamanlar pek bilgi sahibi değildim. Sadede gelirsek şuan ki 1060 lar bile RX 480'den iyi performans veriyor, bu kartlar çıktığında izlediğim benchmarkların sayısı belli değil ve ne kadar izlediysem de 480 hep sınıfta kaldı. Bana sorarsan kasaya gidipte 500 lira verme neden dersen bende de aynı kasa mevcut hatta Xpredator Red Devil Edition. Kasayı arada temizlemek icin bile olsa tasımak çok sıkıntı, tıfıl biri de değilimdir he :) kasa güzel eyv fan kontrolüde iyi 20cm 2 adet fanı ile geldi ses yapıyor diye iptal ettim fanları. (Yan kapaga modifiye bile yapmıstım) 8500 limit demişsin güzel bir fiyat aralığı güzel bir sistem kurulur.
Sonuç olarak sana tavsiyem İ7 7700 + 1080 + 16 GB ram - gerisi sana kalmış (Oc yapcaksan 7700k da alabilirsin yapmayacaksan 7700 daha tasarruflu bir işlemci)

Konuya direk gireyim okudum bütüm yorumları ve bazı konulara gelelim. Evet Ryzen şuan tam oturmadı ve windows ile ilgili sıkıntılar varmış , AMD tabi iyileştirme yolunda adımlarını attı ama ne kadar sürer ne zaman bir çözüm gelir bilemem. RAM konusuna gelirsek bende 12 GB ram var (3x4) MSI Afterburner'siz oyuna girmiyorum. Ne kadar FPS alıyorum ne kadar RAM gidiyor , ne kadar GPU ısınıyor hepsini görmem lazım. Gerçek anlamda 8 GB'ın üstüne çıkan bir çok oyun gördüm örnek vermek gerekirse (FarcryPrimal,Riseoftombraider) 16 GB çok yerinde bir karar gibi gözüküyor. Ekran kartına gelelim şimdi de, ben hiç Nvidia kart kullanmadım ve çok pişmanım bu konuda neden derseniz gözümü HD 6000 serisiyle açtığım için ilk aldığım kart oydu ve o zamanlar pek bilgi sahibi değildim. Sadede gelirsek şuan ki 1060 lar bile RX 480'den iyi performans veriyor, bu kartlar çıktığında izlediğim benchmarkların sayısı belli değil ve ne kadar izlediysem de 480 hep sınıfta kaldı. Bana sorarsan kasaya gidipte 500 lira verme neden dersen bende de aynı kasa mevcut hatta Xpredator Red Devil Edition. Kasayı arada temizlemek icin bile olsa tasımak çok sıkıntı, tıfıl biri de değilimdir he :) kasa güzel eyv fan kontrolüde iyi 20cm 2 adet fanı ile geldi ses yapıyor diye iptal ettim fanları. (Yan kapaga modifiye bile yapmıstım) 8500 limit demişsin güzel bir fiyat aralığı güzel bir sistem kurulur.
Sonuç olarak sana tavsiyem İ7 7700 + 1080 + 16 GB ram - gerisi sana kalmış (Oc yapcaksan 7700k da alabilirsin yapmayacaksan 7700 daha tasarruflu bir işlemci)
Kasa aslında çok hoşuma gitti tek dezavantajı ağırlık sanırım :D. Bir kere alayım uzun yıllar kullanayım istiyorum. Havalandırmasından memnun musun peki? Kararsız kaldığım yerler var hala zaten, mesela 250 GB SSD bu sisteme yeterli midir, arttırmalı mıyım bilemiyorum. İnşallah Nisan ayı içerisinde alacağım sistemi.

Kasa aslında çok hoşuma gitti tek dezavantajı ağırlık sanırım :D. Bir kere alayım uzun yıllar kullanayım istiyorum. Havalandırmasından memnun musun peki? Kararsız kaldığım yerler var hala zaten, mesela 250 GB SSD bu sisteme yeterli midir, arttırmalı mıyım bilemiyorum. İnşallah Nisan ayı içerisinde alacağım sistemi.
Havalandırmasına yorum yapamayacağım çünkü yan kapağı kapatmıyorum hiç :) ancak yukarda ve önde 2 adet dev fan var yan orjinal kapagındada 4 adet 12 cm yer mevcuttu altta da 1 adet var daha ne olsun . Ekran kartı takılan yer tek sevmediğim tarafı oldu çünkü ordaki mekanizma kırıldı plastikten sonuçta o yüzden tavsiye etmiyorum bu kasayı ben araştırcam biraz örnek atarım sana çok güzel kasalar var. 250 gb ssd yetermi gidipte oyunları içine atacam diyorsan yetmez ancak şu zamanda daha tam yaygın olmayan SSD 'ler çok pahalı. Düşün normal hdd ler tarih olacak yakında 2018 e doğru 15 20 TB SSD ve HDD çıkacak fiyatlarını bilemem şimdi ama ben 120 GB kullanıyorum ve oyunları normal HDD üzerinden oynuyorum . LOL ' u denemiştim SSD ' e atıp pek fark görememiştim. SSD GTAV gibi dolma süresi uzun oyunlarda iş yapar.
4242.jpg

Kasa ateş ediyor :) Bir sitenin müşteri hizmetleri bana In-Win 805C kasa önermişti, hep ingilizce inceleme var kasa hakkında, izledim havalandırma problem olabilir diyorlardı. Bir de fiyatı yüksek. Uygun fiyata güzel kasa bulunca atarsın sana zahmet :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı