i7 7700K ve GTX 1060 sistem PUBG FPS düşme sorunu

series992

Hectopat
i7 7700K, NVIDIA GeForce GTX1060 6 GB ve 16 GB RAM'im var arkadaşlar. PUBG'de bazı zamanlar FPS'im düşüyor bazen 150 FPS alırken bazen 60-70'lere kadar düşüyor. Çok nadir de olsa bazen donma yapıyor. Sebebi nedir bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim vallahi :) Aşağıya MSI Afterburner istatistiklerini atıyorum.

Adsız.png

oyunla alakalı değil çünkü arkadaşlarımda böyle bi problem yok ne yazıkki ben yaşıyorum bu problemi
yokmu msi after burner istatiklerine bakıpta yorum yapabilecek biri gerçekten?

Son düzenleme:
oyunla alakalı değil çünkü arkadaşlarımda böyle bi problem yok ne yazıkki ben yaşıyorum bu problemi
yokmu msi after burner istatiklerine bakıpta yorum yapabilecek biri gerçekten?
Ekran ölçeğini 100'den 120'ye kadar sırayla arttırmayı deneyin yani ilk 105'e alın daha sonra 110, 115, 120 diye devam edin ve GPU kullanımı artıyorsa öyle bırakın ayrıca 1728x1080 oynuyorsanız oyunu 1920x1080'e ayarlayın ve doku ayarını medium veya high'da kullanın. Düzelmiyorsa DDU ile driver sıfırlayıp baştan kurun.
Ek olarak GeForce Experience kullanmıyorsanız silin derim. Replay ve deathcami de kapatarak bir bakın değerlere.

Bendede oluyor bu takılmalar ama bir çözümü malesef bulamadım. Yaklaşık 4-5 aydır çoğu foruma baktım geforce,reddit,guru3d gibi fakat bir çözümünü bulamadım. Yok hpet kapat önbelleğe alınan ram varmış onu temizle, güncel sürücüleri kur hepsini denedim ve bende hiçbir işe yaramadı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı