i7 7700K ve GTX 1060 sistemde FPS düşmesi

Sorun ne olabilir peki ben anlamıyorum pekte msi command centera giriyorum başta bi sıcaklığı 60 civarı gsöteriyor sonra hemen düşüyor 44e falan onunla alakalı olma ihitmali varmı

Sorun ne olabilir peki ben anlamıyorum pekte msi command centera giriyorum başta bi sıcaklığı 60 civarı gsöteriyor sonra hemen düşüyor 44e falan onunla alakalı olma ihitmali varmı
Merhaba kesin çözüm olarak değil sadece bir fikir olarak sunuyorum. Aynı sorun arkadaşımın başınada geldi. Windows10 olan bilgisayara Windows7 kurduk ve düzeldi. Kesin çözüm diyemem fakat denemenizde fayda var.

Merhaba kesin çözüm olarak değil sadece bir fikir olarak sunuyorum. Aynı sorun arkadaşımın başınada geldi. Windows10 olan bilgisayara Windows7 kurduk ve düzeldi. Kesin çözüm diyemem fakat denemenizde fayda var.
Dostum son çare olarak deneyebilirim fakat işletim sistemi hatası olduğunu pek sanmıyorum önerin için teşekkürler çözümü bulamazsak onu denerim :)

Dostum son çare olarak deneyebilirim fakat işletim sistemi hatası olduğunu pek sanmıyorum önerin için teşekkürler çözümü bulamazsak onu denerim :)
Tabii fakat düzeleceğine inanıyorum. Önceden format attığınızı belirtmişsiniz bir yorumunuzda o yüzden Windows7 iso dosyası indirip bir usb bellek ile kolayca formatlayarak deneyebilirsiniz diye böyle bir fikir sundum. Eğer düzelmezse önceden format attığınız gibi Windows10'a geçiş yaparsınız.

Tabii fakat düzeleceğine inanıyorum. Önceden format attığınızı belirtmişsiniz bir yorumunuzda o yüzden Windows7 iso dosyası indirip bir usb bellek ile kolayca formatlayarak deneyebilirsiniz diye böyle bir fikir sundum. Eğer düzelmezse önceden format attığınız gibi Windows10'a geçiş yaparsınız.
Açıkcası sorunun donanımsal olabileceğini düşünüyorum ama yarında bir çözüme ulaşmazsa deneyeceğim

Varmı arkadaşlar başka bi önerisi olan

GTA 5 gibi bir oyunda denedin mi hiç? Hani onda durum nasıl oluyor? Mesela bende şehir içindeyken 40 FPS'nin altına düştüğü yerler oluyor ama şehrin dışına çıktığımda 80 FPS gördüğüm yer bile oluyor. Oynadığın oyunları daha önce oynamadım ama belki senin sorununda oyundan kaynaklı olabilir.

GTA 5 oynamadımda yüksek grafikli oyunlar oynadım hiçbirinde hiçbir fps sorunu olmadı zaten olan fps sorunu oyunun verdiği grafiklerle alakalı değil oyunsal olduğunu da sanmıyorum doğrusu donanımsal olduğunu düşünüyorum

Anladım. O zaman kusura bakmayın, ben pek yardımcı olamayacağım. Malum bu donanımsal sıkıntıları pek anlamıyorum da. Umarım kısa zamanda çözersiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı