i7-7700K ve GTX 1080 Ti Sistem Toplama

Şahsen, 10 FPS daha fazla almak için i7 bir işlemci alıp CPU kullanımını %70'lerde göreceğime, Ryzen alır, 10 FPS daha az alıp CPU kullanımını %20'lerde görmeyi tercih ederim. Atıyorum i7'me GTX1170 (yeni serinin adını bilmiyorum, tamamiyle salladım) takdığımda darboğaz yapacakken, Ryzen rahatça çalıştırır. Belki o zamanlar Ryzen'in kullanımını %70'lerde görürüm. :)

Aslında ilk zaman gtx 1080 almayı düşünüyordum . Sonradan 1080 ti çıktı onu bekleyeyim bari dedim . Daha fazla beklemek istemiyorum açıkcası . Ssd ve ekran kartı hariç diğer ürünlerin siparişini verdim amazon.de'den . Nisan başı gibi en geç elimde olacaklar . Ürünlerin gelmesine yakın ekran kartı ve ssd yi de türkiyeden alacağım . İki hafta içinde çıkarsa tabi partner sürümleri almak daha mantıklı olur :)

Çıkış tarihleri belirtilmedi daha ancak O.C ve daha iyi soğutma sistemleri ile partner versiyonlarını beklemek bence daha mantıklı.

Daha performanslı derken ? Oyunlarda şuan için bu işlemci daha performanslı . Bu kelimeleri kullanıyorsan hala o kadar açılan başlıklar yapılan yorumlar boşaymış .

İntel fanatikleri, öyle kuru fanatiklikle olmuyor, anca donanımdan anlamayan küçük çocukları etkilersiniz, bana ispat ile gelin, belge ile gelin, öyle kuru kuruya intel oyunlarda Ryzen'den daha iyidir demekle olmuyor. Görende donanım mühendisleri sanacak, Technopat ediörleri Bile ispat etti, İ7'den iki kat performanslı, ve üstelik %50 ucuz olanı dışlayıp kazık İ7'leri savunmak neyin kafası? Benden ispatmı istiyorsunuz? Alın size ispat, peki İ7'ciler sizin bir ispatınız varmı? Varsa gosterinde ikna olalım.
AMD Ryzen 7 1800X benchmark rekorları kırıyor

Fanatiklik mi ? Burada sana olan şeyi söylüyoruz . Oyunlarda i7 daha iyi ve bu konuda hemfikir olan birçok insan var burada . Ayrıca ryzen işlemcilerin saf çekirdek güçlerinin neredeyse inteli ikiye katladığınıda biliyoruz . Objektif olarak bakan , yorum yapan insanlara şu an fanatiklik yapan sen oluyorsun bilmem farkında mısın ? Ayrıca sistem tamamen OYUN üzerine kurulu olacak diye belirtildi yukarda . Yerli ve yabancı siteleri iyice incele . Forumda bu konu hakkında yapılan yorumları iyi oku istersen . Amd yazılı fotoğraf koyupta buraya gelip yorum yapanlara fanatiklik cümlesi kullanman ayrı bir ironi .

Yahu bırak kuru sıkı konuşmayı, İspat et arkadaşım ispat! Yorumlarla olacak sey degil bu, İspat edersin, Youtue'ba yüklersin, millet ikna olur. Ben ispat edebiliyorsam gerçekçi konuşuyorum, Sen yoruma dayalı idda ediyorsan fanatiklik yapıyorsundur, Anladın?

Profil resmimde Amd olması seni kızdırıyormu?
Eğer Amd yarı fiyatına bana uygun performanslı ürünler sunabiliyorsa, İntel tekel'inin önündeki tek kaleyse, Eğer Amd olmasaydı, İntel'in en dandirik Celeron islemcileri'nin 1000 TL'den başlama olasılığının önündeki tek güç ise, Hem Fiyat hemde Performans olarak kullanıcı dostuysa, Tabiki Profil resmimi AMD yaparım. Bundan sanane yahu? :)

Dedigim gibi, Bana ispat ile gel, Ben İspat'a bakarım, Yorumlara değil. ;)

Tabi öyle . Ne kadar süre sonra olur bilinmez ama oyunlarda elbet çoklu çekirdek kullanımına geçecekler . Ve bu sayede amd öne geçecek . Intel o zaman ne yapar bilemem . Ama benim şuan için benim isteğim bu yönde . Bazı kişilerin anlamakta inat ettikleri konu tam olarak bu .

Hahaha, Hocam sen benle dalgamı geçiyorsun? :D Karsilastirdigin modeli bırak, Ben zaten yukarda isat etmistimki, o senin ispat dediğin modelde seninkinin modelini geçecektir, Anakart chipsetleri gelistrilsin, Bios guncellemeleri çıksın, o zaman görecem senide o testi yapanıda. :D

Sen Ryzen'in Hem senin usanmadan savundugun İ7 İşlemci'ni toz duman eden üst seviye ve üstelik seninkinden daha ucuz fiyatla satılan Ryzen serilerini geçebilen bir test göstersene? Anca fanboy demeyi bilirsin, Kimin fanboyluk yaptığı ayan beyan ortada beya! :D

Intel VS Ryzen testlerini izledim Render konusunda Amd biraz daha iyi olabilir ama genel ve özellikle oyun konusunda İntel daha önde
Kardes ne yasiyon sen? Izlemis, belli yani izledigin.
Render'da biraz daha iyi ama geri kalanda Intel ha? Burdakiler cocuk degil saf degil kardesim amacin ne?
Herkes biliyor ki Intel oyun performansinda iyi ammaa is Render'a gelince senin dedigin gibi "Biraz" degil bariz fark var. Saf guc olarak ise Intel ile ayni gucte yari fiyatina Ryzen var.
Sen boyle devam fanboyluga...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı