i7-7700k ve RX480 vs i5 7500 ve GTX1070

WD Blue 1TB 7200RPM modeli Seagate Barracuda'dan daha iyi bence onu değiştir. Render işleriniz varsa RAM'lerim MHZ değerini yükseltin yoksa sıkıntı yok bu şekilde gayet iyi duruyor.

Eki Görüntüle 211607 Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Sanırım içime daha çok sinmiş olan bu sistemi toplayacağım. Yinede görüşlerinize açığım :)

Anakartın 256GB M.2 SSD hediyesi var o yüzden SSD eklemedim.

upload_2017-1-24_22-56-34.png

Kasaya çok fazla para vermişsiniz. Onun yerine Dark N10, Aerocool aero800 veya Zalman Z3 plus alıp RAM frekanslarını arttırabilir veya SSD kapasitesini yükseltebilirsiniz :)

Eki Görüntüle 211607 Yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Sanırım içime daha çok sinmiş olan bu sistemi toplayacağım. Yinede görüşlerinize açığım :)

Anakartın her zaman için hayati önem taşıdığını ve hiç bir zaman için kısılmaması gerektiğini savunan birisiyimdir, ama dostum M7 o fiyatı hak ediyor mu? Şüpheliyim, bence M5 gayet rahat bir şekilde çalıştırır.

WD Blue 1TB 7200RPM modeli Seagate Barracuda'dan daha iyi bence onu değiştir. Render işleriniz varsa RAM'lerim MHZ değerini yükseltin yoksa sıkıntı yok bu şekilde gayet iyi duruyor.

Teşekkürler önerini dikkate aldım HDD markası değişti

Anakartın 256GB M.2 SSD hediyesi var o yüzden SSD eklemedim.
Eki Görüntüle 211629

Uğraşıp hazırladığın teşekkür ederim ama kasayı değiştirmek istemiyorum onun dışında bunlardan yola çıkarak sistemi tekrardan güncelleyeceğim

Kasaya çok fazla para vermişsiniz. Onun yerine Dark N10, Aerocool aero800 veya Zalman Z3 plus alıp RAM frekanslarını arttırabilir veya SSD kapasitesini yükseltebilirsiniz :)

Kasayı değiştirmek istemiyorum bir arkadaşım aldı bu kasadan kasa o kadar güzel ki sırf kasaya ayıp olmasın diye bile sistem toplanır. Salonda kullanacağım gelen gidenim çok oluyor. Amerikan mutfak birde hayatım orada geçiyor. Birazda dekorasyon amaçlı. O yüzden verdiğim paraya acımıyorum. Diğer kasalar oyuncak gibi geliyor bana yinede teşekkürler önerin için :)

WD CB 1 TB kullanmaktayım güzel HDD
H100 ile 7700 e 1 GHZ fark atabilirsin bu fark 150 200 tl ye değecek bir fark bence.
650 w PSU CF düşünüyorsan limitlerde gibi daha aşağısını alma.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı