i7-7700K Windows 11'de oyunlarda algılanmıyor

ManyaPat

Hectopat
Daha fazla  
Formatlayıp Windows 11'e geçiş yaptım ve oyunlar işlemcimi algılamıyor. PC özelliklerinde "not available" olarak gözüküyor.

Kod:
Cihaz adı StarShinee
İşlemci Not Available 4.20 GHz
Takılı RAM 16,00 GB
Cihaz Kimliği
Ürün Kimliği
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci Kalem ve dokunma Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok

İşlemci için Windows 11 desteği yok. Ankartta TPM ve Secure Boot aktif mi?

Güncelleme geldiğinde böyle oldu bir arkadaş nasıl kurulacağını gösterdi CPU desteklemeden güncellemeden sonrada gitti işte.
Sanırım virüs yedim CPU-Z'den baktığım zaman anakart adı BIOS adı vs. "__________" olarak gözüküyor.

Güncelleme geldiğinde böyle oldu bir arkadaş nasıl kurulacağını gösterdi CPU desteklemeden güncellemeden sonrada gitti işte.
Sanırım virüs yedim CPU-Z'den baktığım zaman anakart adı BIOS adı vs. "__________" olarak gözüküyor.
Virüs ile alakası olduğunu zannetmiyorum. Desteklemediğinden böyle oluyordur bence.

Arama yerine msinfo32 yazıp kontrol edin.

Virüs ile alakası olduğunu zannetmiyorum. Desteklemediğinden böyle oluyordur bence.

Dostum dediğim gibi önceden kullanıyordum hiçbir sorun yoktu bunu bir bilgisayarda değil çok fazla bilgisayarda denedim Windows 11 otomatik kurulum programında küçük bir kod değiştirdiğin zaman CPU-TPM doğrulamasını kaldırıyor.
Arama yerine msinfo32 yazıp kontrol edin.
1646146541390.png

Alakası yok. Başka bir sorun var.

Formatlayıp Windows 11'e geçiş yaptım ve oyunlar işlemcimi algılamıyor. PC özelliklerinde "not available" olarak gözüküyor.

Kod:
Cihaz adı StarShinee
İşlemci Not Available 4.20 GHz
Takılı RAM 16,00 GB
Cihaz Kimliği
Ürün Kimliği
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci Kalem ve dokunma Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok

İşlemcinin "desteklenmemesi" ile bir alakası yok. Başka bir sorun var.

Anladım hocam. Sistem geri yükleme yapmayı deneyebilirsiniz. Ayarlar/Güncelleştirme ve Güvenlik bölümünden kurtarma yerine gelin. Buradan yapabilirsiniz.

Dostum dediğim gibi önceden kullanıyordum hiçbir sorun yoktu bunu bir bilgisayarda değil çok fazla bilgisayarda denedim Windows 11 otomatik kurulum programında küçük bir kod değiştirdiğin zaman CPU-TPM doğrulamasını kaldırıyor.

Eki Görüntüle 1319791

Bunun desteklenmemesi ile alakası yok. Şu an yanımda olan desteklenmeyen çok eski sistem ile baktım her şey yazıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı