i7 7700K'dan R9 5900X'e Sistem Yükseltme

Bütçe
10.000

SELÇUK X

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Şu an kullanmakta olduğum i7-7700K işlemcisini Ryzen R9 5900X'e yükseltmeyi düşünüyorum. Genel olarak oyun amaçlıdır. Sizce yükseltmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Şu an kullanmakta olduğum i7-7700K işlemcisini Ryzen R9 5900X'e yükseltmeyi düşünüyorum. Genel olarak oyun amaçlıdır. Sizce yükseltmeli miyim?
sadece işlemci yükseltecekseniz anakartta değiştirmeniz gerekecek işlemci ve anakarta vereceğiniz paraya değmeyecektir sonuçta ekran kartı aynı kalacak, ekran kartı aynı kalacak mı?

Sadece işlemci yükseltecekseniz anakartta değiştirmeniz gerekecek işlemci ve anakarta vereceğiniz paraya değmeyecektir sonuçta ekran kartı aynı kalacak, ekran kartı aynı kalacak mı?

Şimdi ekran akrtıda önemli hocam belki de ekran kartı iyi bir karttır.

İşlemci 7700K olunca ister istemez insanın aklına en fazla GTX 900 serisi geliyor

1080 Ti da olabilir hocam veya daha üst bir üründe olabilir sırayla değiştiriliyor olabilir. Ancak ilk olarak GTX900 serisi geliyor doğru.

CS:GO, Valorant gibi ekran kartından çok işlemci performansına, özellikle de tek çekirdek performansına dayalı oyunlarda oldukça belirgin fark olacaktır, RDR2, AC Valhalla gibi oyunlarda ise fark daha az olur.

Soruya gelirsek, bütçe varsa upgrade için güzel bir adım olur. 1080 yine 1-2 sene RT olmadan idare eder zaten. 2 sene sonra da RTX 4070 alırsınız 3070 yerine.

CS:GO, Valorant gibi ekran kartından çok işlemci performansına, özellikle de tek çekirdek performansına dayalı oyunlarda oldukça belirgin fark olacaktır, RDR2, AC Valhalla gibi oyunlarda ise fark daha az olur.

Soruya gelirsek, bütçe varsa upgrade için güzel bir adım olur. 1080 yine 1-2 sene RT olmadan idare eder zaten. 2 sene sonra da RTX 4070 alırsınız 3070 yerine.
New World oynuyorum şu an işlemci yetmiyor. Beni değişime zorlayan ilk bu oldu. DDR5 bekleyecektim ama fiyatları çok pahalı olacağını söylediler. R9 5900X ileride RTX 3070 veya RTX 4070 yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı