i7 860 sisteme render için yükseltme

Gtx 980'in Gpu'su Gtx 780Tİ'den daha güçlüdür. Fakat render alırken cuda çekirdekleri çok daha ön plandadır. Oyun oynayacak olsan hiç düşünmeden sana Gtx 980 önerirdim kardeşim fakat Gtx 780Tİ'nin render performansı daha yüksektir. Gtx 980 de 2048 cuda çekirdeği varken Gtx 780Tİ de 2880 cuda çekirdeği var. Yani senin durumunda ki birisi Gtx 780Tİ almalı. Hele 3D modelleme alacaksan kesinlikle ama kesinlikle Gtx 780Tİ al. :)

@Silinen üye havadan konuşmayı bırak artık, GTX 780Ti'ın render'da daha iyi olduğuna dair biri grafik çıkarıp göstersin o halde . İnsanlar uğraşmış, incelemiş ve grafikler oluşturmuş. Grafikleri iyi yorumla, olay ortada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Buyrun teknoseyir'in video'su GTX 980'nin Shader yada CUDA çekirdek verimliliği GTX 700 serisinden 1,4kat artırıldığından bahsediliyor (2:45)
  • GTX 780Ti'da 7Milyar 80Milyon transistöre karşı 2880 CUDA çekirdeği, GTX 980'de ise 5 Milyar 200Milyona karşı 2048 CUDA var (4:25) yani GTX 980'de sayı az fakat daha yoğun Shader yada CUDA mevcut, hemde CUDA çekirdek performansı %40 arttırılmış.
  • GTX 900 serisinde CUDA çekirdeklierin yönetimi (10:00) daha çok fragmante (bölümlere ayrılmış).
  • 4K render performansı daha yüksek (14:11)
  • 780Ti'a göre GTX 980 256bit olmasına rağmen bellek performansı daha da arttırılmış (28:25) 7GHz hızındaki bellekler renk sıkıştırması yaparak 9,3GHz hızında gibi çalışıyor.

Arkadaşlar merhaba,
tavsiyeler ve bütçem doğrultusunda Asus GTX 780 TI yı bugün 1997 tl ye aldım. Umarım beklentimi karşılar ve sistemim ile uyum problemi yaşamam.
Hepinize çok çok teşekkür ederim. Kullandıkları deneyimlerimi paylaşacağım.

K.k amcamındı kısıtlı vaktim vardı :)
ani bir kararla aldım :) lakin bir sorunum var.
Eski ekran kartimi çıkardım yenisini taktım fakat üzerinde iki adet güç girişi var benim power da ise bir adet ekran kartı güç çıkışı var. Bu durumda ne yapmam lazım ?

Arkadaşlar merhaba yeni konu açmamak adına kurduğum bu sistemde aldığım bazı hatalar var bunları sizinle paylaşmak istiyorum çözüm olursa ne mutlu bana...
yeni aldığım Asus GTX 780 TI 'yı takıp, SSD 'ye windows 8.1 'i kurdum ve sistemim problemsiz çalıştı ekran kartımda çalıştı buradan PSU'mun ekran kartımı kaldırabileceğini düşündüm ve problemsiz bir kaç gün kullandım. Sonrasında HDD'de kurulu olan Windows 8 i açığ içerisinden almam gerekenlere bakmak istediğimde ekranda yeşil yeşil ve bazı kırmızı noktalar oluşarak ekran dondu ve pc yeniden başladı bu kez SSD'yi seçim Windows 8.1 'i açayım dedim SSD çalışmadı mavi ekranda windows başlatılamıyor dedi ve mecburen format attım bu ikikez başıma geldi. Windows 8.1 kurulu ssd den windows 8 kurulu HDD ye geçtim ve ikikez format atmak zorunda kaldım. Nedeni nedir acaba? birde PSU nun ekran kartını kaldırıp kaldırmadığını nasıl anlayabilirim ekran kartı ne gibi hatalat çıkarırsa?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı