i7 860 Sisteme Takviye Önerisi

Mr. Krabs

Kilopat
Yer
Samanyolu Galaksisi
Daha fazla  
Bir yakınımın elinde bir sistem var sanırım arkadaş sistemi 2010 yılında almış ve yayıncılık yapmak istiyor.
İşlemci: İ7 860
Ekran Kartı: GTX 460
RAM: 4 GB
Anakart: P55 Deluxe (4 slotu var)
Bu sisteme ne gibi takviyeler yapılırsa günümüzdeki oyunları kasmadan oynatabilecek bir sistem olur.
(Bütçe 1200 lira)
Ben şöyle düşündüm.
-Ali Express üzerinden uygun fiyata bir X3440
-İkinci el bir 1050 Ti veya RX 470
-4 slotluk anakartı olduğundan 4 tane 4 GB DDR3 RAM
-120 GB James Donkey SSD
Kafama yatmayan 2 tane şey var. Bunların ilki i7 860 bir nebze olsa da güçlü bir işlemci. Bu yüzden yeni bir işlemciye gerek olunup veya olunmaması. İkincisi ise yayıncılık için SSD gerektiğinden ve bütçe düşük olduğundan James Donkey markasını tercih ettim. Sizce bu marka güvenilebilir bir marka mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
x3440 işlemciye gerek yok. Mevcut işlemci ile devam edebilirsiniz. Aynı performanstalar. Hatta OC yapmayacaksanız x3440'dan daha üstün bir işlemci. Ekran kartı olarak 1050 Ti veya RX 570 düşünebilirsiniz yeterli olacaktır. RAM yetersiz kesinlikle 8 GB günümüz oyunlarını kurtarmakta ama bu ihtiyaç giderek artacaktır. İlk etapta fazla yüklenmek istemezseniz 4 GB ekleme yapıp ileride üstüne tamamlarsınız 16 yaparsınız. SSD keyfinize kalmış anakartınız tahminimce SATA 2 destekliyordur. Onda da tam performansını alamazsınız maksimum 300 MB okuma yazma hızına ulaşabilirsiniz. Fakat sisteminizi çok hızlandıracaktır.

SSD güvenilir değil, 860 Evo harici SSD almanızı önermiyorum veya kingston.
Ddr3 K ibareli bir işlemci alabilirsiniz overclock yaparak Rx570 besleyebilir.
12GB Ram yapmanızı öneririm.

Bence sisteme yatırıma gerek yok.Yayın yapmak için önce güzel bir net gerekli daha sonra bu sistemden kat kat daha iyi bir sistem gerekli.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı