i7-8700 işlemci 100 dereceye ulaşıyor

Phercy

Centipat
Daha fazla  
Selamlar, başlıkta yazdığı gibi işlemcim i7 8700 ve 100 derece oluyor fakat nasıl oluyorsa asla 100'ü geçmiyor. Ekran kartım 1660 Ti. Kasanın önünde 3 fan, arkasında da 1 fan bulunuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Selam, başlıkta yazdığı gibi işlemcim i7 8700 ve 100 derece oluyor fakat nasıl oluyorsa asla 100'ü geçmiyor. Ekran kartım 1660 Ti. Kasanın önünde 3 fan, arkasında da 1 fan bulunuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

O derece ile sucuk pişirilir. Termal macun yenile. Bir de bir kere bana olmuştu işlemcinin fanı 1 ayağı çıkmıştı tam soğutmuyordu onu da kontrol et.

100 üstü ölçülmüyor olabilir mi?
İşlemciyi yakmaya mı çalışıyorsunuz?

Kasada kaç fan olduğunun önemi yok.
Fanların CFM değeri nedir?

İşlemciler kolay kolay bozulmaz, çalışamayacağı sıcaklığa gelince zaten sistem kendini otomatik olarak kapatır. Kendini kapatmamak içinse sürekli olarak hız düşürür çalıştığı süre boyunca. Soruna gelecek olursak; termal macunu yenileyin, kasanın toz temizliğini yapın ve soğutucunun tam oturduğundan emin olun.

O derece ile sucuk pişirilir. Termal macun yenile. Bir de bir kere bana olmuştu işlemcinin fanı 1 ayağı çıkmıştı tam soğutmuyordu onu da kontrol et.
Teşekkürler.

İşlemciler kolay kolay bozulmaz, çalışamayacağı sıcaklığa gelince zaten sistem kendini otomatik olarak kapatır. Kendini kapatmamak içinse sürekli olarak hız düşürür çalıştığı süre boyunca. Soruna gelecek olursak; termal macunu yenileyin, kasanın toz temizliğini yapın ve soğutucunun tam oturduğundan emin olun.
Peki termal macunu yenilemek çözer mi bunu?

Geri
Yukarı