i7 8700K 85 derece

EgeMelih

Hectopat
Elimde işlemci i7 8700K var ekran kartı Asus GTX 1080 Strix var. Bir akşam MSI Afterburneri açtım ve GTA V oynadım. İşlemcim 70 - 85 olup durmadan oynuyor. Ekran kartım 60-67 arası. Sizce işlemcim performans kaybı yaşar mı?

İntel çoğu işlemcisinde, kapak ile işlemci arasına sadece termal macun sürüyor. Bunu bilerek O.C yapılırken sınırlama yapmak için yaptıklarını düşünüyorum. İşlemciyi yük testine sokun ve bir yandan hızını kontrol edin, eğer 85 derecede frekans İntel'in belirtiğinden düşük frekans ile çalışıyorsa burda sıkıntı var demektir. Frekans değerleri normal ve olması gereken gibi seyrediyorsa performans sıkıntısı yaşamıyorsunuz demektir. Siz genede toz temizliği vs. yapıp soğutma sistemini iyice kontrol edin. Gerekirse paraya kıyıp yüksek kalite macun alın. Delid yapmadan tek seçeneğiniz bu.

Kaliteli bir termal macun kullanının. Soğutucuyu kontrol edin mutlaka tam oturmamış olabiliyor bu sorunların çoğunda genelde soğutucu tam oturmamış oluyor.

Elimde işlemci i7 8700K var ekran kartı Asus GTX 1080 Strix var. Bir akşam MSI Afterburneri açtım ve GTA V oynadım. İşlemcim 70 - 85 olup durmadan oynuyor. Ekran kartım 60-67 arası. Sizce işlemcim performans kaybı yaşar mı?
İntel K serisinin sıcaklıklarından birşey anlamadım, sadece K olmayan ve mobil işlemcilerde sıcaklıklar stabil ve düşük derecelerde. Önceki laptopumda 4790K vardı, oyunda 100 derece görünmesine rağmen bir kere donma ve kasma görmedim, gerçekte 100 olmadığına da adım gibi eminim kaç şekilde denediğimi hatılamıyorum. Termal macun değişimi yapıp, stok soğutucu da kullanmıyorsanız o işleciye hiçbirşey olmaz, ekran kartı sıcaklığı da gayet iyi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı