i7 8700K için sıvı soğutma sistemi önerisi

Docarsh

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar sevgili dostlar iyi pazarlar,

Intel i7 8700K (Soket 1151) işlemci için sıvı soğutma arıyorum. Ve alırken neye dikkat etmeliyim nedir ne değildir tam bilmiyorum. Bilgilendirir iseniz çok müteşekkir olurum.

(Cooler Master Masterbox 5T kasa)
(MSI Z370 Godlike Gaming anakart)

Son düzenleyen: Moderatör:
CL-W108-PL12SW-A Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 360 İşlemci sıvı soğutma - Nanokatalog (Bunun bir de RGB olmayan versiyonu var ama aralarındaki tek fark fanların RGB olup olmaması mı onu bilmiyorum.)

Corsair Hydro Series H115i Extreme Performance sıvı CPU Soğutucu İşlemci Soğutucu AM2,AM3 - 140 mm 2,000 rpm 40 dB - Nanokatalog

H115i testlerde biraz daha gürültülü çıkmış, performansları birbirine yakın. Sıvı soğutma alırken markanın güvenilir olmasına ve benchmark testlerine dikkat edin. Ben incelerken bunlara dikkat ediyorum, bu konuda daha bilgili bir arkadaş ekstra bir şey varsa bu kriterlere ekleme yapabilir.

Bu iki soğutmanın örnek incelemeleri (siz daha farklı incelemelere de bakabilirsiniz, örnek olsun diye koyuyorum):

NZXT Kraken x62

Alternatif olarak buna da bakabilirsin, H115i ile eşdeğer soğutma kapasitesinde aşağı yukarı incelemelerde görebildiğim kadarıyla. Kaliteli bir ürün bu da. Estetik olarakta hoş bir görüntüye sahip.

Alttaki videoda 07.56'dan itibaren gürültü ve sıcaklık tablolarını inceleyebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Peki soğutucunun benim işlemcim ile uyumlu olup olmadığını nasıl anlayacağım? (işlemcimin soketi 1151 ancak ürünlerde am2 am3 soket yazmışlar o kısmı anlayamadım)

Kraken X62 - NZXT

Satıcı sitelerin koyduğu bilgiler yerine bunun gibi üretici sitelerinden en doğru bilgiyi alırsınız. Ayrıca 1151 sokete uyumsuz bir sıvı soğutma bulmanız da imkansıza yakın zaten, o konuda rahat olabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı