i7 4770 sıvı soğutma önerisi

Berkanemir

Centipat
Arkadaşlar i7 4770 işlemcim var. Bakır borulu hava soğutucu alacaktım fakat sıvı soğutma olabilir mi diye düşündüm. Fakat sıvı soğutma hakkında hiç bilgim yok. Mesela Rampage RMC 2019 joyance kasa alacağım ve onda 3 tane önde bir tane arkada fan var, onları sökmem gerekir mi? Sıvı soğutma sadece işlemciyi mi soğutuyor? Ekran kartını da soğutuyor mu? Bilgilendirir misiniz.

Sıvı soğutma sadece işlemciyi mi soğutuyor? Ekran kartını da soğutuyor mu?
İşlemci için alınan sıvı soğutma sadece işlemciyi soğutur. Ekran kartı için ayrı çözümler mevcut.
3 tane önde bir tane arkada fan var, onları sökmem gerekir mi?
Boyutlarına bağlı. Misal önde 3 tane 120 mm'lik fanlar olsun. Sizin alacağınız sıvı soğutma 240 mm fan destekliyorsa öndeki iki fanı kullanacak şekilde takabilirsiniz. Tabi bunun için kasanın da 240 mm radyatör desteklemesi lazım. Buradan anlamak pek kolay olmayabilir Youtube'da pek çok rehber mevcut onları izleyebilirsiniz.

Fakat hepsinden önce kasayı Rampage tavsiye etmiyorum. Kasa ve soğutma için bütçenizi söyleyin öneri yapalım.

İşlemci için alınan sıvı soğutma sadece işlemciyi soğutur. Ekran kartı için ayrı çözümler mevcut.

Boyutlarına bağlı. Misal önde 3 tane 120 mm'lik fanlar olsun. Sizin alacağınız sıvı soğutma 240 mm fan destekliyorsa öndeki iki fanı kullanacak şekilde takabilirsiniz. Tabi bunun için kasanın da 240 mm radyatör desteklemesi lazım. Buradan anlamak pek kolay olmayabilir Youtube'da pek çok rehber mevcut onları izleyebilirsiniz.

Fakat hepsinden önce kasayı Rampage tavsiye etmiyorum. Kasa ve soğutma için bütçenizi söyleyin öneri yapalım.
Kasayı aldım kasadan çok memnunum çok iyi soğutuyor içerisini siz neden önermediniz sırf rampage diye mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı