i7 8700K sistem toplamak mantıklı mı?

TheAreS

Hectopat
Daha fazla  
Mevcut sistemim;
  • Asus Z87-A anakart
  • 16 GB RAM
  • Intel i5 4670 işlemci
  • Asus Strix GTX 1080
Kısaca bir tek ekran kartında bi güncelleme yaptım ve şimdi ekran kartı ve monitör hariç sistem toplamak istiyorum.

Meslek olarak grafikerlik yapıyorum. Photoshop, Illustrator, Corel gibi grafik programları kullanıyorum ama çok büyük boyutlu render işlemleri falan yapmıyorum. Kısaca oyun odaklı bir sistem olacak.
Bütçe olarak 10.000 - 12.000 TL arası bir sitem toplamak istiyorum fakat sıkıntı şu, işlemci anakart araştırmaları yaparken kararımı Intel i7 8700K ve anakart olarak da MSI Z370 Godlike Gaming modeline karar verdim.

Fakat Cannon Lake çıkacak diyorlar, tam olarak ne zaman çıkacak? Fiyat oranı çok mu pahalı olacak? Bunlar soru işaretleri. Bu işlemciyi beklemeli miyim?

Ya da Z370 yongası kullanan bi sistem toplamak ne kadar mantıklı? Cannon Lake işlemciler 1151 pin kullanmayacak yine herhalde. (açıklama olmasa da bu konuda..)

Ya da X299 yongası kullanan bi sistem toplasam mı daha uzun ömürlü olur?
Hangi parçaları tavsiye edersiniz? Bu bütçeye bir sistem toplayabilir misiniz?

Kafam çok karışık, fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Cannon Lake ilk olarak mobil cihazlara gelecek. Masaüstü için yakın zamanda çıkacağını sanmıyorum. 8. nesil işlemcileri istediği düzeyde satmadan yeni bir nesil çıkmayacaktır. Ayrıca Intel uzun süredir 2 nesilde bir soket değiştiriyor. Z370 muhtemelen destekleyecektir.
i7 8700K alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı