i7 8700K ve GTX 1080Ti Sistem Toplama

Kıtmir

Decapat
Merhaba Technopat Sosyal ailesi,

Yakın zamanda bir sistem toplamayı düşünüyordum, bu süre içerisinde de direk konu açmadım ve biraz araştırarak, aklımda bir fikir oluşmasını istedim.
Kendi kafamda topladığım sistemi izninizle belirtiyorum.
  • İşlemci: Intel Core i7 8700K 3.7GHz İşlemci
  • Anakart: Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 Soket 1151 ATX DDR4 Anakart
  • Ekran Kartı: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti Aorus PCIe Ekran Kartı
  • Bellek: Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) DDR4 3200Mhz CL16 RAM
  • Harddisk: Seagate Barracuda 2TB SATA3 3.5'' HardDisk
  • SSD: Samsung 970 Evo 250GB 3400/1500 MB/s NVMe M.2 SSD
  • Güç Kaynağı: Corsair RM750x 750W Siyah Güç Kaynağı
Sistem uyumlu mudur? Pek anlamıyorum bu yüzden bilmiyorum.

Güç kaynağı hakkında,

• Bu güç kaynağı sisteme yeter mi bilmiyorum ama, biraz araştırma yapınca hayli hayli yeteceğini düşündüm.
  • Corsair arkadaşım tarafından önerildi ve güç kaynağı işinde baya iyi olduğunu söyledi bu yüzden tercih ettim (İlk FSP düşünüyordum).

Anakart hakkında,

• Anakartı Gigabyte olarak seçmemin sebebi ise bu modelin içinde bulundurduğu bolluk beni etkiledi fakat, daha iyi dediğiniz bir anakart varsa seve seve önerilere açığım.

Ekran kartı hakkında,

• Ekran kartını ne yalan söyleyeyim markacılığım yoktur fakat, anakartı da bu model almam mı beni etkiledi bilemiyorum. Sistemde iki kardeş olsun bari dedim ama, ekran kartında da daha iyi olduğunu düşündüğünüz bir marka ya da model varsa önerilerinizi bekliyorum.

Kasa ve monitör hakkında,

• Ayrıca, kasa ve monitör olayında kafam çok ama çok karışık, bu tarz sistemin sığabileceği, rahat hava akışı sağlayabileceği bir kasa önerisinde bulunursanız çok ama çok sevinirim.
  • Monitör olayında ise 4K değil, 2K 144 Hz G-Sync bir monitör düşünüyorum, monitör konusunda şuan için 3500 lirayı geçebileceğimi sanmıyorum.

Şimdiden teşekkür ederim umarım, kurallara uygun bir konu açabilmişimdir. :)
Birde eğer anlatımım anlaşılır değilse özür dilerim, ilk defa Türkçeye bu kadar dikkat etmeye çalıştım.

Son düzenleme:
Sistem uyumlu ve gayet güzel.
Ekran kartı olarak bu alınabilir;
Inno3D iChill GeForce GTX 1080 Ti X3 11GB Ekran Kartı C108T3-1SDN-Q6MNX - Nanokatalog
Bir de bir dahaki konunuzda mesajı anlamlı parçalara bölmeniz bizim için daha kolay olur :D

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim, Inno3D'nin ülkemizde olmasa da yurt dışında baya ünlü diye biliyorum yanlış hatırlamıyorsam fakat, hiç incelememiştim inceleyeceğim.
Bu arada, son cümlenizi sonradan farkettim tekrar düzenleyerek cevap vermek istedim,
Öneriniz için teşekkür ederim biraz onu bende farkettim, uzun ve birleşik oldukça alt alta yazmakta pek işe yaramıyor, bir dahaki konumda çok dikkat edeceğim tekrardan kusura bakmayın :D

Ayrıca Frontpage görüşlerin için teşekkür ederim, normalde sadece beğenmek ile kalacaktım fakat, madem bir alıntı var niye değerlendirmeyelim? :D

Son düzenleme:
Bu arada ilk başlarken farketmemiştim fakat araştırma esnasında tesadüfen Asım Bey'in konusuna denk gelmiştim, cidden baya benziyor. Kendisi müsait olursa ondanda görüş almak isterdim. İnşallah, hiçbir sıkıntı çıkmadan kullanmaya devam eder kendiside.

Birde öneriniz üzerine konuda biraz düzenleme yaptım, şimdi daha iyi oldu gibi sanki.

Soğutmayı tamamen unutmuşum kusura bakmayın.
İşlemci soğutucu olarak Noctua NH-D15 model hava soğutma olarak düşünüyorum fakat biraz çekincelerim var. Ağırmış işlemciye zararı olabilir mi diye düşündüm birde büyük olduğundan biraz kötü durabileceğini düşündüm.
Sıvı soğutma pek düşünmedim abartı olabileceğinden dolayı ama yinede inceleyeceğim öneriniz için teşekkür ederim.

Soğutmayı tamamen unutmuşum kusura bakmayın.
İşlemci soğutucu olarak Noctua NH-D15 model hava soğutma olarak düşünüyorum fakat biraz çekincelerim var. Ağırmış işlemciye zararı olabilir mi diye düşündüm birde büyük olduğundan biraz kötü durabileceğini düşündüm.
Sıvı soğutma pek düşünmedim abartı olabileceğinden dolayı ama yinede inceleyeceğim öneriniz için teşekkür ederim.
Hocam bütçeniz geniş sanırım... Bu yüzden kesinlikle sıvı soğutma tavsiye ederim. Ayrıca bütçeniz bol ise bu sisteme 32 GB RAM iyi gider.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı