i7 8700K ve RTX 2080 Ti düşük oyun performansı

EVrenus

Kilopat
Daha fazla  
Kurcalamadığım yer, güncellemediğim driver kalmadı, bir türlü FPS sıkıntımı düzeltmedim.
PUBG'de aldığım FPS 120 (165 Hz ekran kullanıyorum). LOL'de aldığım FPS 200 (fazla olduğunu biliyorum ama sistemin hak ettiği değer bu değil. GTX 1060 ile aynı FPS değerini alıyorum)

Sistemim;
  • MSI Z370 Gaming Carbon Pro AC
  • INTEL I7-8700K
  • MSI RTX 2080 TI Duke
  • Corsair 3200 MHz RAM (8 GB x 2)
  • Samsung EVO 970 250 GB
NOT :
  • Sistemin darboğaz olduğunu söylediler ancak sanmıyorum
  • Sistem şu anda RAID çalışıyor ve Samsung'un Magician programında 970 EVO Desteklenmiyor yazıyor (Forumlarda okuduğuma göre AHCI olarak ayarlanmalıymış ancak bunun içinde format atmam gerekiyor diye biliyorum)
  • Çoğu program ve tüm oyunları açarken seslerde bir kasma meydana geliyor (sanki 100 FPS'lerden 10'a düşmüş gibi oluyor fare hareketlerinde 1 saniyeye kadar gecikme oluyor 2-3 saniye içinde düzeliyor)

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör çözünürlüğü nedir? İşlemcinin çalışma frekansı ve voltajı nedir? Sıcaklıklar ne durumda?

Monitör çözünürlüğü nedir? İşlemcinin çalışma frekansı ve voltajı nedir? Sıcaklıklar ne durumda?

Çözünürlük 2560x1440
işlemcinin çalışma frekansı 4.5 GHz
işlemci voltajını bilmiyorum
işlemci 40 derecelerde dolanıyor yük altında 50-55 oluyor (Sıvı soğutma sistemi mevcut)

Ayrıca keşke güç kaynağını da yazsaymışsınız.

Unutmuşum yazmayı ancak PSU yetiyor hesaplayıp almıştım 850 Watt

PUBG'de aldığınız değerler 1440P için normal görünüyor. RTX 2080 1440P Ultra ayarlarda 80-90 civarı alıyor. Yine de her ihtimale karşı MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atmanız, fikir edinmemiz konusunda yardımcı olacak.

PUBG'de aldığınız değerler 1440P için normal görünüyor. RTX 2080 1440P Ultra ayarlarda 80-90 civarı alıyor. Yine de her ihtimale karşı MSI Afterburner ile oyun içi değerleri atmanız, fikir edinmemiz konusunda yardımcı olacak.

Cevap için teşekkürler ancak şöyle bir durum var bazen 50 fps lere kadar düşüş oluyor ve ayarlardan çok düşüğe alsam dahi fps de maksimum fark 10 oluyor ayrıca cpu ram yada ekran kartına yaptığım 1 mhz lik bile bir oc mavi ekrana sebeb oluyor

NOT:
Ayrıca bazen oyunlardan atıyor ve hafızanın yetmediğini söylüyor

Pubg de aldıgın deger normal bence yanlış bilgi vermek istemiyorum tam emin değilim kendi sorunumdan yola çıkarak diyorum overclock yapmıştım fps değerlerim artması gerekirken düştü sonra normal ayarlarına geri aldım fps değerlerinde artış sağladı bahsettiğim oyun pubg. Tuhaf ve saçma farkındayım ama dediklerim doğrudur ayrıca dahada komiği overclock yaptığımda bazen crashed hatası verıyordu o sorunda ortadan kalktı

Pubg de aldıgın deger normal bence yanlış bilgi vermek istemiyorum tam emin değilim kendi sorunumdan yola çıkarak diyorum overclock yapmıştım fps değerlerim artması gerekirken düştü sonra normal ayarlarına geri aldım fps değerlerinde artış sağladı bahsettiğim oyun pubg. Tuhaf ve saçma farkındayım ama dediklerim doğrudur ayrıca dahada komiği overclock yaptığımda bazen crashed hatası verıyordu o sorunda ortadan kalktı

RTX 2070, 200 fps lere kadar çıkıyor PUBG'de (2K Ultra)

Test Videosu

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığın değerler normal. Maksimum ayarlarda, 1440p çözünürlükte PUBG'den 300-500 fps beklememek lazım. :)
Kaldı ki optimizasyonunun ne kadar kötü olduğunu belirtmeme gerek yok.

Overclock konusunda da belli ki bir şeyleri yanlış yapıyorsun. Bildiğim bütün 8700k işlemciler 4.9 5.0Ghz'e kolaylıkla overclock olabiliyor.

Diğer sorunların için temiz ve orijinal Windows kurulumu yap.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı