i7 8700K ve RTX 2080 Ti düşük oyun performansı

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığın değerler normal. Maksimum ayarlarda, 1440p çözünürlükte PUBG'den 300-500 fps beklememek lazım. :)
Kaldı ki optimizasyonunun ne kadar kötü olduğunu belirtmeme gerek yok.

Overclock konusunda da belli ki bir şeyleri yanlış yapıyorsun. Bildiğim bütün 8700k işlemciler 4.9 5.0Ghz'e kolaylıkla overclock olabiliyor.

Diğer sorunların için temiz ve orijinal Windows kurulumu yap.

300-500 FPS tabiki beklemiyorum 165 FPS alsın yeter benim için 80-120 FPS arasında oynuyorum daha fazlasını görmek nasip olmadı ayrıca funmark testi yaptığımda 1080 TI 253 FPS alırken ben 213 FPS alıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığın değerler normal. Maksimum ayarlarda, 1440p çözünürlükte PUBG'den 300-500 fps beklememek lazım. :)
Kaldı ki optimizasyonunun ne kadar kötü olduğunu belirtmeme gerek yok.

Overclock konusunda da belli ki bir şeyleri yanlış yapıyorsun. Bildiğim bütün 8700k işlemciler 4.9 5.0Ghz'e kolaylıkla overclock olabiliyor.

Diğer sorunların için temiz ve orijinal Windows kurulumu yap.

BIOS üzerinden "Game Mode" seçeneğini kapattığımda CPU 4.9 GHz çıkarmayı başardım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de tam onu demek istedim aldığı değerler normal. PUBG oyununa göre normal ama overclok yaptıysa ben bu yuzden drop yer. Yer atlama sorunu yaşadım iki adet bilgisayarım var biri üst düzey olmasına rağmen sorunlar ondaydı. Diğeri düşük özellikte fakat sorunsuzdu. Overclok yaptıysa (bence yaptı) sorun bu yüzden overclok yaptıgımda crash hatası alıyordum. Ayarları fabrıka ayarlarına dondurdum BIOS'tan sorun kalmadı, bence bir de öyle denesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru bu işte bişey var bencede... PUBG’de RTX 2080 ve i7 8700K ile Ultra 1440p 2K ayarlarda 122 FPS alıyor herkes. 2080 TI ilede aynı sistem özelliklerinde ki biri PUBG Ultra 2K en az 170 FPS alıyor. Arkadaşlar 2080 TI dan bahsediyor arkadaş ne 80-90 FPS bunları GTX 1080 TI veriyor saçmalamayın...
Son olarak 2080 TI League Of Legends 2K ULTRA en az 400 FPS vermektedir... Yine bir yanlışlık var. Bi yerde bir sıkıntı var kesinlikle...

Keşke birine atarlanmadan kendini yeterli olup olmadığını sorgulasan. İşlemci sıcaklığını belirtmiş ekran kartına OC yapınca mavi ekran yediğini söylemiş.

Keşke birine atarlanmadan kendini yeterli olup olmadığını sorgulasan. İşlemci sıcaklığını belirtmiş ekran kartına OC yapınca mavi ekran yediğini söylemiş.

ekran kartı sıcaklığı 60 dereceyi geçmiyor Ayrıca bu değer aşırı yük altında aldığım bir değer League Of Legends, PUBG, Yayın vs açık durumdayken test amaclı yaptığım zaman aldığım bir sıcaklık.

1 MHz arttırsam bile pubg açılırken crash veriyor nedendir anlamadım bazen direk olarak mavi ekran alıyorum

2080 Ti ve 8700K içeren sisteme hiçbir şey yapmasan bile daha yüksek değerler alınması gerekirdi. Ters giden bir şeyler var. Parçalardan bir veya bir kaçında kronik üretim hatası benzeri bir durum yok ise göz ardı ettiğin ihtimali devre dışı bırakmanı tavsiye ederim. 970 Evo AHCI ayarlayıp sil baştan üzerine sistemi kurabilirsin.

CPU-Z den falan RAM kısmına gelir misin single mode falan çalışıyor olabilir. 2-4 slotlarına taktın sanırım değil mi ?

CPU.png
RAM.png

Sorunu çözdüm destek olanlara teşekkür ediyorum.

Sorunun çözümü çok basit experienceden optimize ettim sadece bu ama saçma olan birşey var ayarlar hiç değişmesede son nvidia güncellemesinden sonra LOL de 75 FPS i geçemezken şuanda 450-500 FPS alıyorum ilginç.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı