R7 2700X ve RTX 2080 Ti 1080p'de oyun performansı

Benim anlamadığım yayıncıların belirtilen sistem ile yayın yapıp güzel sonuç alması.
@CaaSLover @şahsi
Güzel sonuçlar alırsın orası kesin ama 2070 ile 2080 Ti nin performansı aynı gelir gözüne boşuna para vermiş olursun gibi birşey yani. Yoksa 150 FPS üstünde her oyunu oynarsın ordan hiç şüphen olmasın ama 2700x den daha kötü bir işlemci seçmemen şartıyla tabi.

Benim anlamadığım yayıncıların belirtilen sistem ile yayın yapıp güzel sonuç alması.
@CaaSLover @şahsi
Güzel sonuç alınması yüksek fps ise zaten yüksek fps darboğaz göstergelerinden biridir. Darboğazı sadece işlemcinin gücünün ekran kartına yetişememesi olarak algılamayın. İleri seviye işlemci ve ekran kartı kombininin güçlerini tam anlamıyla gösteremeyeceği grafik ve çözünürlükte de darboğaz olarak nitelendirilir. Nitekim CS GO gibi oyunlarda GPU kullanımının %50 lerde gezip 299 fps'de oynanması gibi. Bir ekran kartının bir oyunda 60-80 FPS arasında vermesi 100% kullanımda ekran kartının o oyununun hakkı olduğunu gösteren bir önizlemedir.

Nasıl yani 1080P monitörü olan bir insan RTX 2080Ti ile hangi sıkıntıları yaşayacak?
2080Ti ekran
Bazı konularda RTX 2080 Ti'nin 1080p'de dar boğaz yaptığı söyleniyor? Doğru mudur?
Bazı oyun ve uyğulamalarda optimizasyon sorunu yaşıyor. Bu sorun monitörüne göre değişebiliyor. Ekran kartın gönderdiği yüksek grafik görüntüleri 1080p karşılayamıyor. Oyun içinde düşük GPU kullanımı zaten uyumlu olmadığının göstergesidir. 1080p monitörde GPU kullanımı %55, %65 civarında seyrediyor. Eger 1080p monitör kullanılacaksa GTX 1080Ti sınırında bir ekran kartı alınması daha mantıklı ve uygun olacaktır.

1080p monitörle kullanacak arkadaşlar ya 2K monitör alın, yada hiç bu işe bulaşmadan 1080Ti alip geçin.
@CaaSLover @şahsi
Yayıncıların çoğu sallıyor. Anlık test edip milleti kekliyorlar. 1080p monitörle RTX kullandım. Neler çektiğimi bir ben bilirim. Halada çekiyorum. Ara sira takılmalar, DRX özelliğinin 1080p de 5 kuruş etmemesi, oyun içindeki bazı sahnelerde takılması, FPS oyunlarında birebir çatışma esnasında takılıp oyun normale döndüğünde çoktan mefta olman.

Takım elbisenin altına lastik ayakkabı giymenin mantığı yoktur.

Son düzenleme:
FreeSync teknoloji barindiran bir monitor almak daha mantikli. Nvidia kullanicilari bu ozellikden yararlanma imkani ilerde oldukca yuksek olacak.
Bazı konularda RTX 2080 Ti'nin 1080p'de dar boğaz yaptığı söyleniyor? Doğru mudur?
1920x1080 144Hz degerine sahip bir monitorde alinan FPS degerine bakin. Bu video bana ayit lazim olur diye yuklemisdim. Bu haritada FPS degeri yine iyi obur haritalarda FPS degeri 110 degerini gecmiyor. GPU kullanimi %55, %65 civari

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Sonradan yazıyorum ama yazmadan geçemem. Yukarıda RTX 2070'e 2K kartı diyen olmuş. Tam olarak değil. Ekran kartı kullanımı %90'larda olup, 60FPS civarlarında dolaşacaksam, o kartın benim için hiçbir anlamı yoktur. RTX 2070 için, 1080p hala ideal.

2080Ti için 2K iyidir fakat tek çekirdek performansı sağlam bir işlemci alınırsa, 1080p'de de oynanabilir. Shroud gibi birçok kişi 1080p'de oynuyor. Çünkü adamlara FPS lazım.

Ek olarak 2080Ti alan, 2k monitör de alır diye bir şey yok. Belki adam çalıştı, biriktirdi ve 2080Ti için hazırlık yaptı. Olamaz mı?

Özet olarak; RTX 2080Ti,1080p'de i7 9700k, i9 9900k gibi tek çekirdek performansında güzel sonuçlar verebilecek işlemcilerle çok rahat kullanılabilir. Ayarların hepsini çok rahat fuller, yüksek FPS alırsın. Kartın tamamını kullanıp 60 FPS almayı, kartın %70'ini kullanıp 100-120 FPS'lere tercih edenler var. İlginç kafalar.

O mantıkla birçok üst seviye GPU, LoL'de %20 kullanımlarda seyrediyor. O zaman daha fazla GPU kullanımı için ya gitsin, 1050Ti alsın ya da LoL oynamasın. Yoksa kartı israf olacak. Var mı böyle bir şey? Geçiniz.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı