i7 8700K yük altında 80 derece olması normal mi?

Enhanced Turbo ayarı işlemcinin Core ratio ile beraber ring Ratio'da değiştirir. İkisini birden yükselttiği için voltajları da bolca yükseltmesi gerekir.

Rekabetçi oyunlarda gözle görülür performans farkı olabilir, AAA oyunlarda pek bir şey değişeceğini sanmıyorum. Asıl olay sıcaklarınızın düşmesi olacak.

Eğer voltaj ayarlamayı bilmiyorsanız stok halde bırakmanız daha iyi olur.

Teşekkür ederim. Rekabetçi oyun oynamıyorum. Single Player AAA oyunlar oynuyorum. Tekrardan teşekkürler akşam sıcaklık bilgilendirmesi yaparım.
Enhanced Turbo ayarı işlemcinin Core ratio ile beraber ring Ratio'da değiştirir. İkisini birden yükselttiği için voltajları da bolca yükseltmesi gerekir.

Rekabetçi oyunlarda gözle görülür performans farkı olabilir, AAA oyunlarda pek bir şey değişeceğini sanmıyorum. Asıl olay sıcaklarınızın düşmesi olacak.

Eğer voltaj ayarlamayı bilmiyorsanız stok halde bırakmanız daha iyi olur. Intel'in ayarladığı stok GHz değerleri:

Eki Görüntüle 1412042

YouTube'da bir videoya denk geldim. Benim aynı işlemciyi CPU 4300ghz yapıyor voltajı 1300 yapıyor bu videonun aynısını yapsam bende sorun olur mu?

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Rekabetçi oyun oynamıyorum. Single Player AAA oyunlar oynuyorum. Tekrardan teşekkürler akşam sıcaklık bilgilendirmesi yaparım.

YouTube'da bir videoya denk geldim. Benim aynı işlemciyi CPU 4300ghz yapıyor voltajı 1300 yapıyor bu videonun aynısını yapsam bende sorun olur mu?
Aynı model bile olsa her işlemci aynı voltajlarda çalışmıyor. Daha az veya çok vermeniz de gerekebilir. İyice araştırmadan başlamayın.

Hem stok ayarlardaki sıcaklıklar iyi olursa bir şeyi ellemenize gerek kalmaz.

Aynı model bile olsa her işlemci aynı voltajlarda çalışmıyor. Daha az veya çok vermeniz de gerekebilir. İyice araştırmadan başlamayın.

Hem stok ayarlardaki sıcaklıklar iyi olursa bir şeyi ellemenize gerek kalmaz.

Anladım misc settings adı altında.
Eıst: Enabled.
Intel Turbo Boost: Enabled.
Enchanted Turbo: Disabled gözüküyor bunlar normal mi?

Anladım misc settings adı altında
EIST: Enabled
İntel turbo
Bu videoyu izleyebilirsiniz :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım misc settings adı altında.
Eıst: Enabled.
Intel Turbo Boost: Enabled.
Enchanted Turbo: Disabled gözüküyor bunlar normal mi?
Intel Turbo Boost açık kalmalı zaten. Bu Intel'in kendi boost algoritması.
Enhanced Turbo ise kapalı olmalı. Bunu Intel değil MSI anakart üreticisi olarak sağlıyor. Tek tıkla OC etmiş oluyorsunuz.

Bu videoyu izleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İki şey arasında kaldım. CPU ratio Auto
Intel Turbo Boost enabled mi kalsın yoksa CPU ratio 43 Intel Turbo Boost disabled mi kalsın ne düşünüyorsunuz?

Önce stok değerlerinize bakın. İhtiyaç olursa değişiklik yaparsınız.

1654609270608.png

5-6 dakika arası açık bıraktım. Değerler bu şekilde işlemci Max 65'i gördü o da saniyelik 65 olup geri 58-60 seviyelerine geri düşüyor. Şu an bu değerler normal herhalde?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha var havalar sıcak malum yaz geldi. Kasanın üst kapağını çıkarsam biraz daha rahatlar mı? Sıvı soğutucunun resimde gözüken kısmından sıcak hava geliyor çünkü.

Dosya Ekleri

• 0cc175b9c0f1b6a-250x250.png
    0cc175b9c0f1b6a-250x250.png
    22,6 KB · Görüntüleme: 30
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Bir sorum daha var havalar sıcak malum yaz geldi. Kasanın üst kapağını çıkarsam biraz daha rahatlar mı? Sıvı soğutucunun resimde gözüken kısmından sıcak hava geliyor çünkü.
Kasanız nedir? İşlemci soğutucu ve fanların konumlandırılması nasıl?

Geri
Yukarı