i7-8750H ve GTX 1050 Ti GTA 5'de Anlık Takılma

tannur1907

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi GTA 5 oynarken anlık takılmalar yaşıyorum kasma değil takılıyor. Bilgisayarımı servise yollamıştım ses geliyor diye anakartı, fanları, heatsink parçaları değiştirildiğini söylediler. Baktım donanımsal olarak bir kaybı yok bilgisayarın. Ama servisten önce aynı ayarlarda -ki bu ayarları nvidia geforce'dan optimize ederek yapıyordum yani aynı ayarlar- hiç kasmadan ve takılmadan oynarken şimdi videodaki takılmalar söz konusu. Acaba anakart yeni olduğu için mi böyle sıkıntılar var ya da neden. Başka oyunlarda, chrome'da gezerken vs hiç takılma sorunum yok. Sadece GTA 5 özel bu takılmalar. Hani diyeceğim sistemim yetmiyor e ben bu oyunu 1 ay önce sorunsuz oynuyordum şimdi ne oldu? Yardımcı olabilecek var mıdır?

İşte vidosu

Sistem özelliklerim:

RAM: 8 GB DDR4 (2666 MHz)
İşlemci: i7-8750H (2.20 MHz'dan 4.20GHz'ya kadar)
Ekran kartı: GTX 1050 Ti 4 GB
SSD: 128 GB
HDD: 1TB

Bir de özellikleri yazarken fark ettim.

Adsız.png

İşlemcinin yanındaki 2.21GHz kısmı eskiden daha yüksekti acaba sorun ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta da belirttiğim gibi GTA 5 oynarken anlık takılmalar yaşıyorum kasma değil takılıyor. Bilgisayarımı servise yollamıştım ses geliyor diye anakartı, fanları, heatsink parçaları değiştirildiğini söylediler. Baktım donanımsal olarak bir kaybı yok bilgisayarın. Ama servisten önce aynı ayarlarda -ki bu ayarları nvidia geforce'dan optimize ederek yapıyordum yani aynı ayarlar- hiç kasmadan ve takılmadan oynarken şimdi videodaki takılmalar söz konusu. Acaba anakart yeni olduğu için mi böyle sıkıntılar var ya da neden. Başka oyunlarda, chrome'da gezerken vs hiç takılma sorunum yok. Sadece GTA 5 özel bu takılmalar. Hani diyeceğim sistemim yetmiyor e ben bu oyunu 1 ay önce sorunsuz oynuyordum şimdi ne oldu? Yardımcı olabilecek var mıdır?

İşte vidosu

Sistem özelliklerim:

RAM: 8 GB DDR4 (2666 MHz)
İşlemci: i7-8750H (2.20 MHz'dan 4.20GHz'ya kadar)
Ekran kartı: GTX 1050 Ti 4 GB
SSD: 128 GB
HDD: 1TB

Bir de özellikleri yazarken fark ettim.

Eki Görüntüle 431735

İşlemcinin yanındaki 2.21GHz kısmı eskiden daha yüksekti acaba sorun ne?
2.20 GHZ normal bir değer. Intel® Core™ i7-8750H İşlemci (9M Önbellek, 4,10 GHz'e kadar) Ürün Teknik Özellikleri
Sorunu anlamak için MSI Afterburner açık şekilde fotoğraf veya video atabilirseniz daha iyi olur. Yazılımsal ya da ısıya bağlı bir sorun olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı