i7 8750H ve i7 7700HQ İşlemci Farkı

Passmark kabul edilen bir testtir ve işlemci karşılaştırmalarında gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz. İşin ilginç tarafı i5-8300H bile, i7-7700HQ'dan daha performanslı bir işlemci. Bu yüzden MSI GP63 Leopard önerdim.
Anladım , teşekkürler ....Aslında benim odak noktam oyunlardaki performansları yani FPS değerleri , uygulamalardaki başarıları beni çok ilgilendirmiyor ...
Bu passmark testinde aradaki fark ne kadar olmalı ki bi üst işlemciyi alttakinin yerine tercih edeyim?Atıyorum fark %20 'dir bu testte fakat FPS artışı %5 tir mi mesela :)

Anladım , teşekkürler ....Aslında benim odak noktam oyunlardaki performansları yani FPS değerleri , uygulamalardaki başarıları beni çok ilgilendirmiyor ...Bu passmark testinde aradaki fark ne kadar olmalı ki bi üst işlemciyi alttakinin yerine tercih edeyim?Atıyorum fark %20 'dir bu testte fakat FPS artışı %5 tir mi mesela :)

Oyunlarda da hatırı sayılır bir fark görürsünüz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba max 7.000₺ bütçeye laptop bakıyorum bu model nasıl? Sadece işlemci 7700HQ.
Witcher 3, Cyberpunk, BF1’de orta-yüksekde sıkıntı çıkar mı?
Birde projelerde sıkıntı çıkar mı? Oyun geliştirmek için.
Lenovo Legion Y520 Intel Core i7 7700HQ 16GB 2TB + 256GB SSD Fiyatı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı