i7 930 Sistem kendi kendine kapandı

ilkay Kocaoğlu

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3-12100F//MSİ H610M-G//G-SKİLL RİPJAWSV 2x8 3600HZ//VİPER VPN100 512GB//SAPPHİRE PULSE RX 5700 XT//COOLER MASTER TD500//SHARKOON SHP-650
Arkadaşlar benim pc kendi kendine kapandı. Bi baktım PSU’ya dokundum baya sıcaktı. Yani elimi 2 saniyeden fazla tutamadım. İçini açıp baktığımda CPU fanına dokundum o da çok sıcaktı. Güç fişini bağlayınca ışıklar yanmıyor düğmeye basınca hiç tepki vermiyor.
Özellikler:
İ7 930
8+2+2 12gb ram
Gigabyte X58-AUD 7 (rev1.0)
Sizce ne olmuş olabilir?
Bence PSU’dan kaynaklı. Yarın veya cumartesi yeni PSU almayı düşünüyorum.
Şu an bekliyorum PC’nin soğumasını image.jpgimage.jpg

Her şeyi ile Türkiye'ye kaç TL'ye gelir?
i7 990X ile karşılaştırdığımda %1 - 2 performans farkı vardı.

Orasını bilemem. Şans işi bu. Belki pahalıya belki daha ucuza gelir. Daha deneyimli arkadaşlar buraya gelip yardımcı olabilir mi? AliExpress ile fazla alakam yok çünkü.

Orasını bilemem. Şans işi bu. Belki pahalıya belki daha ucuza gelir. Daha deneyimli arkadaşlar buraya gelip yardımcı olabilir mi? AliExpress ile fazla alakam yok çünkü.
Yani maksimum kaç TL’ye gelir veya ortalama.

350 dolara mı alacaksın?
Hayır. W3690 alacağım.
Bence 2500-3000 civarına patlayabilir ama daha deneyimli arkadaşlar yardımcı olacaktır diye düşünüyorum. @Neko hocam bakabilir misin?
Babama söyledim. Dediği Vatan Bilgisayar’dan alabilirim dedi. Vatan bilgisayar’dan önerebileceğin kasa ve PSU varmı? Bütçe yine aynı. 2.300 TL.
Hayır. W3690 alacağım.

Babama söyledim. Dediği Vatan Bilgisayar’dan alabilirim dedi. Vatan bilgisayar’dan önerebileceğin kasa ve PSU varmı? Bütçe yine aynı. 2.300 TL.
Aklımda bu ikisi var.
F305AFB4-6FF3-46B8-B868-668A12211B02.jpeg

Son düzenleme:
Alabilirsin. Ama diğer sitelerde daha iyi güç kaynağı var o bütçelere haberin olsun. @ilkay Kocaoğlu
Birde bu var.
Sence bumu yoksa cougarmı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı