i7-9700K alınır mı?

Hazır sistemlerde i7-11700K + 3090 2500 dolar aslında öyle bir sistem alıp 1000 dolarlada ekipman vs. alırım.
Ekran karti olarak Nvidia ve RTX den şaşma. Bu sistem de tam olarak efsaneler karması. 3090ı TR de toplasan en az 75bin TL lazım.

Tek olarak bulmak zor ama hazır sistemlerde çok rahat bulunuyor.

Tek bakma zaten, kaliteli hazır sistem bulursan yapış. Ama tabii diğer sistem özelliklerine de bakmak lazım PSU gibi.

Yabancılar bizden biraz daha bilinçli bir toplama kültürüne sahip, bizim gibi fiyattan kısmak için PSU'dan kısmıyorlar.

Bence de
Bize TL cinsinden söylerseniz çok daha mantıklı 30 dakikada 50 kuruş fark yiyen kur ile nasıl öneri yapayım? :D

50 dolar koyup tabii ki 5800X kat kat daha mantıklı. 9700K'nın içinden geçer. Fakat alabiliyorsanız,12.nesil Intel ailesi alın derim. 9700K çöpü dışında birçok işlemci alınabilir.
12.nesil iyi.
Alabilirsen i9-11900K al RYX 3090 ekle bitir isi.(i9 11. Nesil aşşırı pahalı gelirse i9 9. Nesil bak. Ryzen 5800X den daha iyidir i9 9. Nesil.)

Benim şu an tek amacım 3090 Gaming X Trio modelli hazır sistem bulmak.

3090 eğer profesyonel değilseniz pek önermem. 3080 Ti bulun daha iyi.

Aradaki oyun farkı aşırı değil fiyat farkını göz önüne aldığınızda, 3080 Ti daha iyi olur; hem daha ekonomik olacaktır.

3090 eğer profesyonel değilseniz pek önermem. 3080 Ti bulun daha iyi.

Aradaki oyun farkı aşırı değil fiyat farkını göz önüne aldığınızda, 3080 Ti daha iyi olur; hem daha ekonomik olacaktır.

Yayın açma gibi hayallerimde var. Ayrıca Photoshop gibi şeyler ve yazılımla ilgilenmeyi düşünüyorum.

Yayın açma gibi hayallerimde var. Ayrıca Photoshop gibi şeyler ve yazılımla ilgilenmeyi düşünüyorum.

Bunlar daha çok işlemci odaklı duruyor, 3090'ı tercih etme sebebin eğer 3D animasyon yapıyorsan olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı