i7 9700K Almak vs Ryzen 3000 Serisini Beklemek

• Konuyu başlatan WTC
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 3B
Hayır öyle birşey beklediğim yok. Bugün bende almayı düşündüm ama alıpta napcam. Sürekli doları mı takip edeceğim. Yetmiyor mu bizim paramız. Hayır dolar düşünce ne yapacağım sevinecek miyim üzülecek miyim?
Hala dolar düşecek diyorsun farkındaysan dolar düşünce veya çıkınca elindeki doların değeri değişmiyor, çünkü neden uluslararası düzeyde geçerli bir para birimi. Sen sadece paranın değerini koruyorsun. Yetmiyor mu bizim paramız derken, her şeyin ithal geldiğini ve bunun üstünden birton vergi çekilip bize sunulduğunu bilmiyor musun. Dolar alarak en azından kur farkını ortadan kaldırıyorsun.

Hala dolar düşecek diyorsun farkındaysan dolar düşünce veya çıkınca elindeki doların değeri değişmiyor, çünkü neden uluslararası düzeyde geçerli bir para birimi. Sen sadece paranın değerini koruyorsun. Yetmiyor mu bizim paramız derken, her şeyin ithal geldiğini ve bunun üstünden birton vergi çekilip bize sunulduğunu bilmiyor musun. Dolar alarak en azından kur farkını ortadan kaldırıyorsun.
Dolar alıyorum o zaman. 1000 dolar yeter mi beni zengin etmeye?

Çıkmayan işlemciler hakkında konuşmak pek doğru olmaz ama kağıt üzerindeki değerler hakkında konuşmak gerekirse beklenebilir eğer Render gibi işler yapıyorsanız daha iyi olacaktır 1080P'de kullanacaksınız İntel daha mantıklı gibi ben olsam beklerdim bakarsınız çok güçlü işlemciler olur :)
Ve paramı Dolar-Euro'ya çevirirdim nolur nolmaz diye :)
Hangi işlemciyi alacaksanız yaklaşık 50-60 Dolar daha fazla koyarsanız güzel olur.
Hocam Birşey sorucam 1 ay sonra bende bir sistem toplayacağım ve param şuan neredeyse hazır sizce doların artma ihtimaline karşın çeviriyim mi?

Hocam Birşey sorucam 1 ay sonra bende bir sistem toplayacağım ve param şuan neredeyse hazır sizce doların artma ihtimaline karşın çeviriyim mi?
Çevir tabii ki. Bende Ryzen 3000 serisini beklemeye karar verdim. Çok güçlü geliyorlar. Şimdilik bir kasa ve sıvı soğutma alıp beklemeye geçeceğim.
Hayır öyle birşey beklediğim yok. Bugün bende almayı düşündüm ama alıpta napcam. Sürekli doları mı takip edeceğim. Yetmiyor mu bizim paramız. Hayır dolar düşünce ne yapacağım sevinecek miyim üzülecek miyim?
Kardeşim sana oruç tutmak yaramıyor sanıyorsam :) Bir sistem alacaksan paranı dolara çevirdiysen niye oturup her gün onu takip edesin? Almaya gittiğin zaman kurdan dolayı zam geldi mi gelmedi mi diye düşünmene gerek kalmadan alacaksın ne alacaksan. Yani burada doların artması veya azalması söz konusu değil. Söz konusu olan kurdan etkilenmemek için mevcut paramızın değerini koruma altına almak. Anlaman bu kadar zor olmamalı diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Ryzen 3000 gümbür gümbür geliyor. Beklemen kesinlikle yararına olacaktır.
Aynen beklemeye karar verdim. Az kalsın i9 9900K alıyordum. Yakın bir tarihte çıkacak diye düşünüyorum. Tek çekirdek performansıda güçlendirilmiş deniyor. Testleri başarılı olursa, direk R7 3700x alacağım. Sıvı soğutma gerekiyor bana şu an. H115i PRO RGB alacağım. Tek korkum Ryzen 3000 serisinede uyar mı? Bilgin varsa aydınlatırsan sevinirim. Çünkü işlemcim yaz aylarında çok ısınıyor, i7 4790K kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı