Ryzen 7 3700X vs i7 9700K

kaganyaprakli17

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1524321022
Arkadaşlar başlıktaki işlemcilerden birini alacağım. Aralarında 1000TL fark var neredeyse ve ben şu anda ağırlıklı GTA V, CS:GO oynuyorum ama başka oyunlarda oynuyorum 1080P'de. Render ve canlı yayın az olsa da yapacağım. Sizce hangisi daha iyi performans verir? RTX 2070 Super ve 16 GB 3600MHz RAM ile kullanacağım. 144Hz monitörüm var FPS oyunlarında yüksek düşük ayar fark etmez en az 144 FPS verse yeter. Diğer oyunlar (GTA V gibi) 70 80 FPS'lerde gezse de olur.

Ben 3700X kullanıyorum resmen fişek. Ayrıca yanında verilen soğutucu da gayet yeterli, tabii hız aşırtma yapmayacaksan.

Kaç GHz'de kullanıyorsunuz? Ben GHz’i 4 GHz'e çekmeyi düşünüyorum ve sistemi alınca NZXT sıvı soğutma alacağım ama takmayı düşünmüyorum açıkcası şu anlık.

Kaç GHz'de kullanıyorsunuz? Ben GHz’i 4 GHz'e çekmeyi düşünüyorum ve sistemi alınca NZXT sıvı soğutma alacağım ama takmayı düşünmüyorum açıkcası şu anlık.
Ben standart Ghz'de kullanıyorum şuan o da işimi görüyor her türlü. Yani ilerde sıvı soğutma alırsam belki o zaman yaparım. İşlemcinin yanında gelen soğutucu gayet güzel performans veriyor. Sıvı soğutma kiti alacaksanız 4 Ghz'e çekmenizde bir sakınca yoktur. Ama stok soğutucu her kadar iyi olsa "OC" yapmak pek tavsiye edilmiyor.

Ben Amd işlemci + Nvidia ekran kartı kombinasyonun optimum olduğunu düşünüyorum. Gerisi bütçeye bakar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı