i7 9700K için sıvı soğutma önerisi

Merhaba iyi forumlar ben i7 9700K işlemci almayı düşünüyorum. Soket Yapısı 1151P olarak gözüküyor incehesap.com'da. Asıl soruma gelecek olursak eğer internet üzerinden araştırdığıma göre 1151p soket yapısına uygun sıvı soğutma sistemi nasıl bulurum veya 1150 veya 1151 soket yapısına uygun sıvı soğutma sistemi alıp taksam sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe nedir? 1151 sokete uyumsuz sıvı soğutma bulma ihtimaliniz çok düşük, uyum sorununu kafaya takmanıza gerek yok.
Bütçe olarak tam bir limit yok 500tl de olabilir 750tl de olabilir en uygunu hangisi ise onu almayı düşünüyorum
İşlemci bu olucak = Intel Core İ7-9700K 4.9Ghz 12Mb 1151P 9.Nesil İşlemci(Fansız ) - incehesap.com Sıvı soğutma ise bu Gamepower Iceberg 360 CPU Sıvı Soğutma - incehesap.com Veya bu olucak Gamepower Iceberg 240 CPU Sıvı Soğutma - incehesap.com hangisi daha çok işime yarar benim ?

Teşekkür ederim kayıt ettim bunu.
Peki o işlemci için şöyle bir ana kart düşünüyorum sizce uygun mudur ? Asus Rog Strix Z390-H Gaming Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4266MHz (O.C.) HDMI DP Gaming (Oyuncu) Anakart incehesap.com
Üstteki öneriler iyi tercih olmaz.
Ne gibi bir öneride bulunabilirsin ?
Videoda i7 9900k için Corsair H45 kullanılmış ve yeterli olduğu söyleniyor. Günlük kullanımda sizi üzmeyecek bir modeldir. Daha iyisini de alabilirsiniz çünkü giriş seviyesi bir soğutmadır kendisi.
Benim istediğim i7 9700k

Öncelikle ben olsam kaliteli bir hava soğutma tercih ederdim bunu belirteyim. Bunu önerebilirim, boyu 163 mm'dir kasanıza uyumluluğunu kontrol etmeniz iyi olur: be quiet! Dark Rock Pro 4 İşlemci soğutucu BK022 İşlemci Fanı - Nanokatalog

Aerocool P7-L240 Intel ve AMD Uyumlu 240mm Radyatör RGB Sıvı Soğutma Sistemi

Sıvı soğutma olsun mutlaka derseniz de bence bu olabilir. Aşağıdaki incelemelerden diğer soğutucularla olan performans karşılaştırmasına bakabilirsiniz.

Aerocool Project 7 P7-L240

Aerocool P7-L240 All-in-One Review

Aerocool P7-L240 Liquid Cooler Review | KitGuru - Part 5

AeroCool P7-L240 RGB CPU Liquid Cooler Review

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı