i7 9700K RTX 2060 Sistem yeterli mi?

Juyhs

Centipat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
KarBay Elektronik Yöneticisi
Merhaba. Programlama yapıyorum ve bir firmaya sahibim. Çok fazla program kullandığım için sistemim iyi ancak yükselteyim mi yükseltmeyeyim mi karar veremedim.
Sistemim şu;

İşlemcim;
Intel Core i7 9700K 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 1151

Ana Kartım;
ASUS ROG STRIX B360-F GAMING 2666MHz(OC) DDR4

RAM'im;
HyperX Predator RGB 8 GB 2933MHz CL15 DDR4 Single Kit (2x8)

Ekran Kartım;
ASUS Dual GeForce RTX 2060 OC 6 GB 192 Bit GDDR6

Sanırım işlemci soğutucu veya sıvı soğutma;
Thermaltake Floe Riing RGB 240 TT Premium Edition

Fan;
Thermaltake Riing Plus 12 RGB TT Premium Edition 120mm (3 tane)

HDD ve SSD;
Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 --- Toshiba OCZ 240GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD (2 tane)

Cevap verirseniz sevinirim...

Merhaba. Programlama yapıyorum ve bir firmaya sahibim. Çok fazla program kullandığım için sistemim iyi ancak yükselteyim mi yükseltmeyeyim mi karar veremedim.
Sistemim şu;

İşlemcim;
Intel Core i7 9700K 3.6GHz 12MB Önbellek 8 Çekirdek 1151

Ana Kartım;
ASUS ROG STRIX B360-F GAMING 2666MHz(OC) DDR4

RAM'im;
HyperX Predator RGB 8 GB 2933MHz CL15 DDR4 Single Kit (2x8)

Ekran Kartım;
ASUS Dual GeForce RTX 2060 OC 6 GB 192 Bit GDDR6

Sanırım işlemci soğutucu veya sıvı soğutma;
Thermaltake Floe Riing RGB 240 TT Premium Edition

Fan;
Thermaltake Riing Plus 12 RGB TT Premium Edition 120mm (3 tane)

HDD ve SSD;
Seagate 1TB Barracuda 64MB 7200RPM 3.5" SATA 3.0 --- Toshiba OCZ 240GB TR200 SATA 3.0 2.5" SSD (2 tane)

Cevap verirseniz sevinirim...

Programlamadan kastınız nedir? Oyun mu geliştiriyorsunuz? İleri seviye matematiksel problemleri çözen bir uygulama mı geliştiriyorsuınuz? Üç boyutlu yüzeyler üzerinde analiz yapan bir program mı geliştiriyorsunuz? Programınız, AVX gerektiren bir uygulama mı?

Ve, neden yükseltme ihtiyacı duyuyorsunuz? Şu anki sisteminizde yetersiz bulduğunuz ve sizi sisteminizi değiştirmeye yönelten donanımınız nedir? Şu an hangi işlemci ve grafik kartını kullanıyorsunuz? İşinizde kullandığınız programlar nedir?

Bu gibi detayları paylaşmadan açtığınız bu konu, "firma sahibiyim, programlama yapıyorum" dan ibaret.

Programlamadan kastınız nedir? Oyun mu geliştiriyorsunuz? İleri seviye matematiksel problemleri çözen bir uygulama mı geliştiriyorsuınuz? Üç boyutlu yüzeyler üzerinde analiz yapan bir program mı geliştiriyorsunuz? Programınız, AVX gerektiren bir uygulama mı?

Ve, neden yükseltme ihtiyacı duyuyorsunuz? Şu anki sisteminizde yetersiz bulduğunuz ve sizi sisteminizi değiştirmeye yönelten donanımınız nedir? Şu an hangi işlemci ve grafik kartını kullanıyorsunuz? İşinizde kullandığınız programlar nedir?

Bu gibi detayları paylaşmadan açtığınız bu konu, "firma sahibiyim, programlama yapıyorum" dan ibaret.
Merak ettim. Eğer ki güçlendirmem gerekiyor ise güçlendiririm diye açtım. Programlamadan anlatmaya çalıştığım yapay zeka yapıyoruz. Onun dışında ileri düzey site programlıyoruz ara sıra kendimizi deneme amaçlı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı