i7-9700K sistem düşük performans veriyor

İşletim sistemi
Windows 10
Daha fazla  
Öncelikle kısaca sistemin özellikleri:
CPU: i7-9700K 4.6GHz overclocklu.
GPU: Zotac AMP! Extreme RTX 2070 (Güncellemeleri yapıldı.).
RAM: 4x8 32 GB 3000MHz Corsair Vengeance Pro (XMP acık.).
OEM: Aorus Z370 GAMING 7-op 4133MHz

Isınma değerleri düşük. GPU maksimum 60-65 dereceleri görüyor. Aynı şekilde işlemcimde 65-70 derecelerde seyrediyor. Özellikle Valorant FPS çok düşük. Twitch üzerinden görüyorum 300-400 FPS'lerde alıyorlar bu sistemden düşük sistemde. Ben 150-200 arası seyrediyorum. Birçok video izledim birçok ayar yaptım bir türlü 240 üzerine cıkamadım. Monitörüm 240 Hz ama bu sistemde 240 üzerinde alamıyorum. Acaba sıkıntı ne olabilir? Herhangi bir test veri istenirse atabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1280x960 oynuyorum. Ayarlarım sık sık değişiyor 1920x1080 oynadıgım zamanlarda oluyor fakat FPS'te 10-20 artış harici bir değişim olmuyor.
Sorununuz belli oldu, ekran kartınız için önerilen değer 1080p değildir tahminimce. Ayrıca VALORANT, yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Sisteminiz tam gücünü vermiyor kanımca.

Sorununuz belli oldu, ekran kartınız için önerilen değer 1080p değildir tahminimce. Ayrıca Valorant, yüksek sistem isteyen bir oyun değil. Sisteminiz tam gücünü vermiyor kanımca.

Okey fakat birçok örneği var bu sistemler ile daha fazla FPS ve performans alan. Yüzeysel bir Twitch gezintisi fikir almak için yeterli oluyor. 1-2 tık altı veya üstü benden fazla FPS alıyor.Sistemi benden iyi olan haliyle daha yüksek alırken 1-2 nesil düşük olan yine daha fazla fps alıyor.
Örneğin bu sistem benim sistemimden daha üst düzey bir sistem.ve min 400 max 600fps arasında gidip geliyor oyun performansı.
CPU-Z'de test yapar mısın? İşlemcinin skoru kaç çıkıyor?
Bu şekilde sonuclar.

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 45
  • test.png
    test.png
    15,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı