i7 9700K sistem toplama

Render için HT desteklemeyen işlemci alıyorsun ve aldığın işlemci eski bir nesil. Eski olduğunu ve fiyatına değmediğini yazıp yeni nesil işlemci öneriyoruz ama i7 ağır işler için i5'ten daha iyi diyorsun. Aynı nesil olsa tamam da arada nesil farkı var. i5 10600k i7 9700k'dan daha iyi bir işlemci ve daha ucuz. 9700k darboğaz yapmaz ama hem render hem oyun için 10600k veya 10700k çok daha iyi işlemciler. Ayrıca kendileri intel olup sizi üzmeyecektir. Marka takıntısından da en kısa sürede vazgeçmeni tavsiye ederim. Takıntılı olduğun marka batarsa ortada kalabilirsin. Ya da çok daha yavaş olan bir parçaya çok daha fazla para verebilirsin.
Aralarında da 150 lira fark var. Çok çekirdekli performans farkı ise %30'dan fazla.

Son düzenleme:
Render için HT desteklemeyen işlemci alıyorsun ve aldığın işlemci eski bir nesil. Eski olduğunu ve fiyatına değmediğini yazıp yeni nesil işlemci öneriyoruz ama i7 ağır işler için i5'ten daha iyi diyorsun. Aynı nesil olsa tamam da arada nesil farkı var. i5 10600K i7 9700K'dan daha iyi bir işlemci ve daha ucuz. 9700K darboğaz yapmaz ama hem render hem oyun için 10600K veya 10700K çok daha iyi işlemciler. Ayrıca kendileri Intel olup sizi üzmeyecektir. Marka takıntısından da en kısa sürede vazgeçmeni tavsiye ederim. Takıntılı olduğun marka batarsa ortada kalabilirsin. Ya da çok daha yavaş olan bir parçaya çok daha fazla para verebilirsin.
Aralarında da 150 lira fark var. Çok çekirdekli performans farkı ise %30'dan fazla.

Son kez söylüyorum öneri istemiyorum 9700K alacağım sadece darboğaz yapar mı diye ve cevabı aldım yapmaz ve işimi görür.
Sadece 10.nesil çıktı diye 9.nesile çamur atmamalısınız.
Öneri isteseydim sizi dikkate alırdım.

Geri
Yukarı