i7 9700K ve 2080S sistem ayda 1 defa donuyor

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Sistemimi mayıs gibi aldım. Sistem yeni ve montajını kendim yaptım. Bazı sorunlarım var. SSD aldıktan sonra sistem genellikle Chrome üstünden Twitch. TV izlerden yayın esnasında donuyor kilitleniyor ve kulaklıkardan BRR diye ses geliyor mecburen reset atmak zorunda kalıyorum manuel. Bu durum en son olduğunda ise bekledim ve kendisi reset attı. Bu sorun biliyorum çoğu şeyden kaynaklanıyor olabilir fakat sistem yeni.

Özelliklerim: i7 9700K, 2080S, 750W, 16 GB ve Z390-P. Donanım kaynaklı bir sorun olsa sürekli yapardı diye düşünüyorum. SSD markam ise Samsung 970 Evo, bu tip hatalar genellikle SSD kaynaklı oluyormuş ama Samsung'da bile oluyorsa cidden şaşırdım. Sorunu hala çözememekle beraber yeni nesil bir SSD almayı düşünüyorum. RAM testi yaptığımda ise de sorun çıkmıyor, lütfen bana yardım edin. Chrome'üstünden Twitch izlerden oluyor genellikle ama bir kere normal masaüstünde de yapmıştı. Farklı tarayıcı kullanmam bu urumu etkiler mi? Bu olay ayda 1 kere oluyor ve genellikle 27'si gibi yaşatıyor, çok ilginç vallahi.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz ses ve takılma şekli RAM'drn kaynaklanır genelde. Chrome kullanırken RAM tüketimi ortalamaya göre fazladır ben oyumu RAM den yana kullanıyorum. RAM için ayrıntılı test yapabilirsinjz. Birde kaç MHZda çalışıyor XMP açık mı ve voltaj ayarında değişiklik yaptınız mı?

Bahsettiğiniz ses ve takılma şekli RAM'drn kaynaklanır genelde. Chrome kullanırken RAM tüketimi ortalamaya göre fazladır ben oyumu RAM den yana kullanıyorum. RAM için ayrıntılı test yapabilirsinjz. Birde kaç MHZda çalışıyor XMP açık mı ve voltaj ayarında değişiklik yaptınız mı?
Hocam geç cevap için özür dilerim ban yemiştim yazım hatasından.RAMlerim 3000MHZ ve öyle çalışıyor,XMP açtım yani.MEMTEST dışında bir program daha vardı(OCCT idi sanırsam) orada herhangi bir sorunum yoktu.Yeni M2 geldiğinde onla deneyeceğim 1 ay,yine olursa RAM alıp farklı deneyeceğim,yine yaparsa da artık uğraşamam valla :D Ramlerim CORSAIR VENGEANCE 16 3000MHZ CL16,RAM'lerde ne gibi bir sorun olmuş olabilir ki tüm parçalar yeni.Ayrıca ben takarken acaba çok mu ittim sorun oldu diycem de bilemiyorum.Anakartın sitesinde de baktım uyumlu RAMler.Çok san sıkıcı bir durum,RAM'lerde olsa sürekli yapar diye düşünüyorum.
Ne diyosun bu duruma hocam

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Sistemimi mayıs gibi aldım. Sistem yeni ve montajını kendim yaptım. Bazı sorunlarım var. SSD aldıktan sonra sistem genellikle Chrome üstünden Twitch. TV izlerden yayın esnasında donuyor kilitleniyor ve kulaklıkardan BRR diye ses geliyor mecburen reset atmak zorunda kalıyorum manuel. Bu durum en son olduğunda ise bekledim ve kendisi reset attı. Bu sorun biliyorum çoğu şeyden kaynaklanıyor olabilir fakat sistem yeni.

Özelliklerim: i7 9700K, 2080S, 750W, 16 GB ve Z390-P. Donanım kaynaklı bir sorun olsa sürekli yapardı diye düşünüyorum. SSD markam ise Samsung 970 Evo, bu tip hatalar genellikle SSD kaynaklı oluyormuş ama Samsung'da bile oluyorsa cidden şaşırdım. Sorunu hala çözememekle beraber yeni nesil bir SSD almayı düşünüyorum. RAM testi yaptığımda ise de sorun çıkmıyor, lütfen bana yardım edin. Chrome üstünden Twitch izlerden oluyor genellikle ama bir kere normal masaüstünde de yapmıştı. Farklı tarayıcı kullanmam bu urumu etkiler mi? Bu olay ayda 1 kere oluyor ve genellikle 27'si gibi yaşatıyor, çok ilginç vallahi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar,

Özelliklerim: i7 9700K, 2080S, 750W, 16 GB ve Z390-P. Donanım kaynaklı bir sorun olsa sürekli yapardı diye düşünüyorum. SSD markam ise Samsung 970 Evo, bu tip hatalar genellikle SSD kaynaklı oluyormuş ama Samsung'da bile oluyorsa cidden şaşırdım. Sorunu hala çözememekle beraber yeni nesil bir SSD almayı düşünüyorum. RAM testi yaptığımda ise de sorun çıkmıyor, lütfen bana yardım edin. Chrome üstünden Twitch izlerden oluyor genellikle ama bir kere normal masaüstünde de yapmıştı. Farklı tarayıcı kullanmam bu urumu etkiler mi? Bu olay ayda 1 kere oluyor ve genellikle 27'si gibi yaşatıyor, çok ilginç vallahi.

Çifte konu :/ .

Merhaba arkadaşlar,

Güç kaynağınız nedir?

Güç kaynağınız nedir?
COOLER MASTER hocam,sorunu olan bir seri değil onu soruyorsanız.
Hocam Kaspersky ile virüs taraması deneyebilirsiniz bir şey çıkmazsa SSD'den dolayı olabilir.
SSD kaynaklı ise gerçekten şok olucam,SAMSUNG bu işin ustası pazar payında %50 bir yere sahip diyorlardı,gözümde düşer öyle bir şey ise.Ben GPU tarafından endişeleniyorum ama dediğim gibi donanım kaynaklı olsa sürekli olur gibi geliyor.

Geri
Yukarı